logo


Başbakan Davutoğlu: Sanki olağanüstü bir durum varmış gibi…

Davutoğlu

Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin kongresinde delegelere seslendi: “Türkiye’de sanki olağanüstü bir durum varmış gibi, kriz çıkarmaya çalışanlara karşı Türkiye’nin her yerden Ankara’ya aktınız.”

AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin 5. kongresinde konuştu. Davutoğlu Ankara Arena’daki kongreye girdiği anda, salonun ışıkları karartıldı.
Davutoğlu ve eşi Sare Hanım, salona partililerin cep telefonlarının ışıkları eşliğinde girdiler.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, Konya Milletvekili de olan Davutoğlu, salona girerken “Mevlana’nın, Şems’in diyarından” sözleriyle takdim edildi. Davutoğlu çiftinin salona girdiği anda kürsüden de Nurullah Genç’in, “Uyan artık yiğidim” şiirinden dizeler okundu:
“Tasalanma yiğidim; zaman bizden yanadır külümüzden yükselen duman bizden yanadır. Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır. Dünya düşman olsa da, iman bizden yanadır…”

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:
Ak yüreklerini Türkiye’nin yürekleriyle buluşturan dava arkadaşlarım hoş geldiniz. Bir tek şeyi söylemek için geldiniz, biz biriz, beraberiz ve hep birlikte Türkiye’yiz.

Siz ki bu zor zamanda Türkiye’de sanki olağanüstü bir durum varmış gibi, kriz çıkarmaya çalışanlara karşı Türkiye’nin her yerden Ankara’ya aktınız.
Anadolu’dan Rumeli’ye giden atalarınız gibi, büyük fethe yürüyen dedeleriniz gibi geldiniz. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Böyle zor zamanlarda ak bayrağı, al bayrağı yüceltmekten gurur duyuyoruz.
Varlığınızla varlığımız pekiştirdiniz. Allah sesimizi gür eylesin, bastığımız toprağı kadim eylesin.
Vatanın birliği için hiç korkmadan cesaretle şer odaklarına, terör odakların yürüyen yiğitler gibi o emanetlere güç vermeye geldiniz. 7 Haziran sonrası çok kriz çıkarılmaya çalışıldı. Bir anda PKK ’sı, DEAŞ’I dışardaki odaklarla birlikte düğmeye bastılar ve Ak Parti’nin kazanımlarını yerle bir etmek için harekete geçtiler.

AK Parti 1 Kasım’da zafer için harekete geçiyor. AK Parti kadroları istikbal için, huzur için yürüyor. 7 Haziran’dan sonra yaşananları gördük.
Kimlerin ülkeyi parçalamak için harekete geçtiğini gördü bu Türkiye. Bu millet kimlerin iktidardan kaçtığını gördü. Biz dik durduk cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi hep dik durduk. En zor şartlarda bile millet gür bir ses istediğinde işte buradayız, işte sesimiz dedik.
Şimdi sizler bu mevcudiyetle buradayız diyorsunuz. 1 Kasım’da AK Parti bayrağını dikiyor muyuz. Şehitlerim emanetlerini ayakta tutacak mıyız.
Bu gençler onurlu bir gelecek sağlayacak mıyız. Sefere hazır mısınız? Menzili görüyor musunuz? 1 Kasım’da hep beraber milli irade diyecek miyiz.
İşte AK Yürekler millet yürek istediğinde yüreğini ortaya koyar. Seferimiz hayırlı menzilimiz yakın olsun.
Allah’a emanet olun. İçeride kardeşlerimiz bekliyor. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

7+3 = ?