logo


23 Ağustos 2016

Baş Ağrısı Neden ve Sebepleri

Tüm insanlar herhangi bir yaşında baş ağrısı ile karşılaşır. Baş ağrısının çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Gün içerisinde dışarıya çıkacağınız zaman baş ağrısı ile birlikte herhangi bir şey yapamazsınız. Baş ağrısının şiddeti kişiden kişiye ve çeşidine göre farklılık göstermektedir.

Baş ağrısını birçok kişi yaşadığı için baş ağrısına ne iyi gelir sorusunu öğrenmelisiniz. Baş ağrısı bulunan kişilere anlık tavsiyeler üretebilirsiniz.

Baş ağrısı çeşitleri nelerdir?

Ağrıların çeşitleri ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmadığımız için çözüm odaklı fikirler sunamıyoruz. Hangi baş ağrısının ne sebeple ortaya çıktığı hakkında fikir sahibi olmalıyız. Baş ağrısı nedenleri çoğunluğu tehlikesiz olarak sınıflandırılır. Migren, gerilim tip baş ağrısı, küme baş ağrısı ve tregeminal nevralji gibi çeşitleri bulunmaktadır. Migren en çok bilinen baş ağrısı çeşitlerindendir. En sık karşılaşılan ise gerilim tip baş ağrısıdır.

Baş ağrısı için ne yapılmalıdır?

İlaç, hap ve şurup gibi yolları tercih etmek yerine doğal yöntemler ile çözmeye çalışmalısınız. Açık havada yürüyüş, karanlık ve sessiz ortamda iç sesinizi dinlemek, boyun bölgesine masaj yapılması ve sıcak duş alabilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde baş ağrınızdan kurtulabilirsiniz.

Baş ağrısı için dua edilir mi?

Peygamber efendimiz baş ağrısı için dua yapmıştır. Dua için ellerinizi başınızın üstüne koymalı bununla birlikte Haşr sûresinin sonunu Lev enzelnâ’dan itibaren okumalısınız.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

2+5 = ?