logo

04 Kasım 2015

Barzani, AKP, CHP ve HDP’ye kutlama mesajı gönderdi, Sinirlioğlu Erbil’e gitti

barzani

Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, 1 Kasım seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla kutladı; AKP, CHP ve HDP’ye de birer kutlama mesajı gönderdi. Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu da Erbil’i ziyaret ederek Başbakan Neçirvan Barzani ile görüştü.

Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin Başkanı Mesut Barzani, 1 Kasım seçimlerinden sonra AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a birer kutlama mesajı gönderdi. Başkanlık Ofisi’nden yapılan açıklamada, Barzani’nin seçimin hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da telefon ile arayarak kutladığı belirtildi.
Bu arada dün akşam Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Erbil’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ortadoğu Araştırma Enstitüsü (MERI) tarafından düzenlenen foruma katılmak için Erbil’e giden Bakan Sinirlioğlunu havaalanında, Kürt bölgesel yönetimin Başbakanı Neçirvan Barzani karşıladı. Daha sonra Neçirvan Barzani ile Başbakanlık ofisinde görüşen Sinirlioğlu’nun görüşmede, bölgesel ve küresel konuları ele aldıkları öğrenildi. Dışişleri Bakanı Sinirlioğlu’nun bugün de Başkan Mesut Barzani ile görüştü.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?