logo


Bangladeş’te küçük çocuğa linç davası başladı

bangladeş

Bangladeş’te küçük bir çocuğu ‘bisiklet çaldığı’ gerekçesiyle linç eden 13 kişinin davasına başlandı.

Bangladeş’te 13 yaşındaki Samiul Alam Rajon adlı küçük çocuğu ‘bisiklet çaldığı’ gerekçesiyle linç eden 13 kişinin davasına başlandı. Ülkenin kuzeyindeki Sylhet kentinde bisiklet çaldığı iddia edilen küçük çocuğun, tamamı yetişkinlerden oluşan bir kalabalık tarafından direğe bağlandıktan sonra sopalarla dövülerek linç edilmesi ülkede infiale yol açmıştı.

Hürriyet ‘te yer alan habere göre, yaklaşık bir ay önce yaşanan korkunç olayla ilgili tutuklu bulunan 13 kişiden üçü suça karıştıklarını itiraf etti. Halk ise tüm suçluların idamını istiyor.

‘VURMAYIN, ÖLECEĞİM’ DİYE YALVARMIŞTI

O dehşet anları ve çocuğun kendisini öldürmemeleri için kalabalığa yalvardığı anların yer aldığı video internette yayılmıştı. Bisikleti çaldığını itiraf ettirmek için uzun süre işkence eden kalabalık bir ara çocuğu çözerek yürümesini istedi.

vurmayın

Videodaki görüntülerde 13 yaşındaki Samiul’un yürüyebildiğini gören bazı kişilerin, “Kemikleri kırılmamış, daha vurun” diye bağırdığı, çocuğun ise “Lütfen böyle vurmayın yoksa öleceğim” diye yalvardığı görülüyordu. Olaydan sonra çocuğa yapılan otopside tam 64 kemiğinin kırıldığı ortaya çıkarken, polis hırsızlığa dair herhangi bir bulguya rastlanmadığını açıkladı.

Çocuk hakları kuruluşları olayın ortaya çıkması üzerine ülke çapında gösteriler düzenledi.

Etiketler: » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

9+7 = ?