logo


Bakü’de yangın: 16 ölü

yangın1

Bakü’de 16 katlı binada çıkan yangında 16 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi. Ölenlerin 4’ünün çocuk olduğu belirtilirken, onlarca kişinin yaralandığı yangın söndürüldü.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, bir binada çıkan yangında 16 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Azerbaycan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, ilk belirlemelere göre en az 16 kişinin hayatını kaybettiği, 63 kişinin yaralandığı belirtildi. Yangının meydana geldiği binanın ön tarafı tamamen yanarken, arka cephede sadece 6 kat alevlerden kurtulabildi. İtfaiye ekiplerinin yoğun çalışması ve saatler süren yangına müdahale etmesi sonucu yangın söndürüldü.
Başkentin Binegedi ilçesi Azadlık caddesi üzerinde bulunan binada çıkan yangının söndürülmesi için olay yerine çok sayıda itfaiye aracı, bir itfaiye helikopteri ve 30 ambulans sevk edildi. Azerbaycan İçişleri Bakanı Ramil Usubov, Başsavcı Zakir Qaralov ve Olağanüstü Haller Bakan Yardımcısı Etibar Mirzeyev olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

yangın2

ÖLENLERDEN 11’İNİN KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ
Yangında hayatını kaybeden 14 kişiden 11’inin kimliği tespit edildi.
Sağlık Bakanlığı Mahkeme-Tıbbi Uzmanlık ve Patoloji Birliği Başkanı Şakir Musayev ölenlerin kimliklerini açıkladı. Yangında ölenlerin isimleri şöyle:
Fereh Meherremova(3), Bağırov Sahip (49), Bağırova Firengiz (60), Şirinova Murat (43), Necefzade Yaşar (27), Eyvazov Davud (16 yaşında), Eyvazova Ülker (21). Cavadov Ömer (1.5), Kerimova Nazile (39), Kerimova Ayan (5), Hüseynov Ayhan (2).

yangın3

Ölenlerden Bağırova Firengiz ile Bağırov Sahip anne ve oğul, Eyvazov Davud ve Eyvazova Ülker’in ise kardeş oldukları tespit edildi.

ŞİRKET SAHİBİ GÖZALTINDA
Binanın dış kaplamasını yapmış “Global Construction” şirketinin sahibi Miryusif Mahmudov ise şüpheli olarak gözaltına alındı.

yangın4

Etiketler: » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+5 = ?