logo


Bakan Yılmaz: “Bu bir casusluk operasyonudur”

haberbakanismetyılmaz633Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Suriye ile ilgili internete düşen ses kaydıyla ilgili olarak, “Bu bir casusluk operasyonudur” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Sivas’ta bulunan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Suriye ile ilgili internete düşen ses kaydına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yılmaz, şunları söyledi:

“Ben bir şey söylemiştim. Bir karşı casusluk operasyonudur demiştim, değil mi? Bazıları bunun gerçek olmadığını düşünüyordu. Farklı bir nitelendirme, yanlış bir tasvir falan, tanımlama sanıyordu. Şimdi bunlar gösterdi ki bu yolsuzluk değil, doğru mudur? Süleyman Şah’la, Suriye ile ilgili bir görüşmede yolsuzluk olur mu? Olmaz. Bu nedir, bu devlete karşı, karşı istihbarat yapmaktır. İnşallah hukuk gereğini yapar diyoruz. Burada sıkıntı nedir, bunu yapan insanların biz kendi kardeşlerimiz olduğunu sanarak bu gaflete düştük, öyle diyelim yani.”

Bir gazetecinin ’Milli Güvenlik Kurulu acil toplantı yapacak mı?’ sorusuna Bakan Yılmaz, “Şu anda MGK toplantısı yok, basına öyle bir şey düştü ama bana gelen bilgide böyle bir şey yok, toplantı talebi yok. Böyle bir toplantı talebi olursa Ankara’ya döneceğim” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Share