logo


Bakan Yılmaz: ‘Aslında onlar Türkiye’ye saldırıyor’

Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Davraz Kongresi’ne katılmak üzere Isparta’ya gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Bakan Yılmaz, konuşma yapacağı salona girdiğinde üzerine gül yaprakları atıldı. Masası gül yapraklarıyla donatılırken, AK Partili kadınlar Bakan Yılmaz’ın boynuna gülden halka taktı.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ‘Isparta bir cennet parçası. İnsanıyla, tabiatıyla, maneviyatıyla değer verdiğimiz bir il. Bugünün dünyasında kalkınmada şehirler çok önemli. Huzurlu bir ortam aradığımızda çevreyle uyumlu şehirleşme sağladığınız zaman, insanlar ben bu şehirde yaşamalıyım dediği zaman bu şehirler kalkınır. Isparta’da bu dönem seçimleri kazanıp merkezi hizmetlerle yerel hizmetleri bütünleştirip hızlı şekilde geleceğe taşımak istiyorduk. Nasip değilmiş. Ama bundan sonraki süreçte Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde büyük zaferler göreceğiz bu ilde. Isparta AK Parti misyonuna en uygun şehirlerden biri. Bunu da bugüne kadar gösterdi. Teşkilatımızdan büyük gayret bekliyoruz. Türkiye’nin önünü kesmeye çalışanlar, büyümesinden, gelişmesinden rahatsız olanlar, Başbakana, AK Parti’ye saldırıyorlar. Aslında onlar Türkiye’ye saldırıyor. Çünkü şunun farkındalar. Türkiye bu Başbakanla, bu kadrolarla büyüdü. Türkiye bu yönetimle bugünlere geldi. 90’lı yıllardaki Türkiye’yi bugünkü Türkiye ile mukayese ettiğinizde ne demek istediğimi anlarsınız. Gençlere bunları iyi anlatmalıyız. Orta yaşlılar geçmişte nasıl bir Türkiye vardı. Hastanelerdeki, okullardaki, yollardaki şartlar nasıl durumdaydı bilirlerdi. Onlar mukayese edebiliyorlar. Gençler ülke hep böyle zannediyor olabilir. O nedenle gençlere yoğunlaşmamız lazım. Gençlerin yolunu açalım’ dedi.

‘KADINLAR EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ’
AK Parti’nin en büyük gücünün kadınlar olduğunu söyleyen Bakan Yılmaz, ‘Kadın Kollarımızdan da çok daha aktif çalışmalarını bekliyoruz. Bazıları kadınlar size niye çok destek veriyor diyor. Hastanelere gidip o çileyi çeken kadınlar değil miydi. Engellisine evde bakan kadın değil miydi? Kadınlarımızın hayatı her geçen gün iyileşiyor. Onlar da bize destek veriyor’ diye konuştu.

Isparta’ya AK Parti hükümetinin yatırımları hakkında açıklamada bulunan Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:
‘Isparta’ya önemli hizmetler yaptık. 3 yıl önce havalimanını kullanan yolcu sayısı 22 binken, geçen yıl 148 bin. Kamu yatırımı açısından 10 yıl önce 26.4 milyon lira, geçen sene 105.4 milyon lira para harcanmış. Sadece SDÜ’ye geçen 11 yılda 330 milyon lira yatırım yapılmış. En son kamu özel ortaklığıyla 755 yataklı hastane temeli atıldı. Tarım alanında 2002 yılında 8.6 milyon lira verilirken, geçen yıl 45.3 milyon lira kaynak sağlandı. Bu hizmetler iyi anlatılmalı. BAKA’nın merkezini Isparta’ya açtık. Sadece bu ajans kanalıyla 239 projeye destek verildi. 2013 yılında 106 milyon liralık teşvik belgesi alınmış. Antalya Dereboğazı yolunda arada kalan bölümle ilgili projelendirme çalışmaları sürüyor. Diğerleri konuşur ama AK Parti hizmet verir.’

‘KEŞKE AK PARTİ ALSAYDI’
Bakan Yılmaz, yerel seçimlerde AK Parti’nin belediye başkanlığını kazanamamasından duyduğu üzüntüyü de dile getirerek, ‘Keşke yerel seçimlerde AK Parti alsaydı. Bu gibi şehirler cazibe odağı olacak şehirler. İyi bir imar planlamasıyla Isparta farklı yerlere gidebilecek şehir. Isparta dünyadan insanların geldiği, özellikle sağlık, eğitim turizmde önemli atılımlar yapılabilecek bir ilimiz. Yine de merkezi idare olarak elimizden gelen tüm hizmetleri Isparta’ya sunmaya devam edeceğiz. Belediyelerde de SUKAP programı kapsamında Isparta’da 43 belediyeye ait 61 projeyi bu programa almış bulunmaktayız’ diye konuştu.

FERHAT KAYA

Etiketler: »

Share