logo


Bahçeşehir Koleji Yenibiriş Tarafından Ödüllendirildi

Bahçeşehir Koleji yılın en çok başvuru alan şirketi ödülüne layık görüldü.

Yenibiriş.com ve Hürriyet İK işbirliğiyle düzenlenen “Yılın İşverenleri” ödül töreninde Bahçeşehir Koleji,eğitim kategorisinde yılın en çok başvuru alan şirketi ödülünü aldı.Hürriyet Dünyası Küçük Bahçe’de düzenlenen ödül törenine eğitim, bilişim, turizm, çağrı merkezi, otomotiv, yapı inşaat gibi sektörlerden şirketlerin insan kaynakları yöneticileri katıldı.

Eğitim alanında en çok tercih edilen şirket olmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Bahçeşehir Koleji İnsan Kaynakları Müdürü Boğaçhan Akyar, “Eğitim alanında böyle bir ödül almak bize hem mutluluk hem de gurur veriyor. Bu ödül eğitim sektöründe iş arayanların kurumumuza karşı duyduğu güveni göstermektedir. Tabi bu güveni oluşturmada kurumsal İnsan Kaynakları uygulamalarımızın ve kurumumuzun duruşunun çok önemli bir yeri var. Bu nedenle de adayların bizi tercih etmesi ve eğitimde en çok başvuru alan şirket olmamız tabiki bizi mutlu etti” dedi.

Bahçeşehir Koleji’nin eğitim sektöründe hızla büyüyen bir şirket olduğunu söyleyen Boğaçhan Akyar “Şirketimiz eğitim sektöründe hızla büyüyor. Şirketimiz büyüdükçe kurumsal anlamda insan kaynakları ile ilgili olarak farklı uygulamalar ortaya koyuyoruz. Bunlar da çalışanlar tarafından veya basın yoluyla bizimle çalışmak isteyenlere ulaşıyor. Eğitim sektöründe yaptığımız çalışmaları gördükleri için de şirketimize başvuruyorlar. Başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’de de yeni okulların açılması da önemli bir etken” şeklinde konuştu.

İş başvurularında birtakım özellikler aradıklarını belirten Akyar, “Çalışanlarımızda dikkat ettiğimiz en önemli özelliklerin başında belli bir hedeflerinin olması geliyor. Sadece üniversite bitirmiş olmak yeterli olmayabiliyor. Kendilerini geliştirmek istemeleri, öğrendiklerini öğrencilere aktarmak istemeleri çalışanlarımızda aradığımız kriterler arasında yer alıyor. Biz de onların gelişimine katkıda bulunmak için çalışmalar yapıyoruz. Bahçeşehir Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz çalışmalar oluyor. Onlara kendilerini geliştirecek imkanlar sunuyoruz. Öğretmenlerimizin kendilerini geliştirip geleceğimiz olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmelerini bekliyoruz” dedi.

Etiketler:

Share