logo


Bahçeli’den üst üste sürpriz ziyaretler

haberdevletbahçeli633Konuyla ilgili, MHP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Ağustos Ayı’nda Cumhurbaşkanı’nı halk seçeceğine göre, yüzde 43’ün veya bir kişinin istediği Cumhurbaşkanı adayının dayatılması, yüzde 57’ye saygısızlık olacaktır.

O halde halkın kahir ekseriyetinin tasvibinin aranması yerinde olacaktır. Cumhurbaşkanı’nın kahir ekseriyetle seçilmesi sayesinde milli mutabakata yakın bir sonuç elde edilmiş olacaktır. Partimizce üzerinde titizlikle durulan husus da bunun sağlanmasıdır.

Türkiye’de istikrarı, huzur ve sükunu, barış ve kardeşliği dkonutamlı kılmanın yolu; yalnız demokrasimizi askeri vesayetten uzak tutmaktan değil, aynı zamanda AKP iktidarının inşa ettiği sivil vesayetten de kurtarmaktan geçmektedir. Bu anlamda Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucu belirleyici bir rol oynayacaktır.

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Türkiye’nin siyasi birikimini ve Türk geleneğini esas alan girişimleri sonucunda şimdiye kadar hayattaki sivil Cumhurbaşkanları ve TBMM Başkanı ile görüşülmüştür” denildi.
Açıklamada; Bahçeli’nin, 27 Mayıs Salı günü Saadet Partisi’ni, 28 Mayıs Çarşamba günü Büyük Birlik Partisi, Demokrat Parti ve Demokratik Sol Parti’yi, 30 Mayıs Cuma günü ise Cumhuriyet Halk Partisi’ni ziyaret edeceği belirtildi.

Etiketler: » »

Share