logo

Backlink Çalışması İle Rakiplerinizi Geçin

backlink

Backlink, isminden de anlaşılabileceği gibi geri gelen link gibi bir anlam taşımaktadır. Yani kısa bir şekilde ifade etmek gerekirse, yorumlar, tanıtım yazıları, forumlardaki çeşitli yazılar içinde verilen linklerin (tabi tespit ettiğiniz anahtar kelimelerle) sizin sitenize yönelmesi anlamına gelmektedir. Böylece ziyaretçi sayınızı artırmış olursunuz. Ama elde ettiğiniz kazanç sadece sitenizi ziyaret eden kişi sayısının artması ile kalmaz. Söz konusu anahtar kelimeler konusunda Google tarafından tutulan istatistiklerdeki değeriniz artar, Pagerank değeriniz yükselir. Böylece ilgili anahtar kelimelerle yapılan aramalarda sunulan sonuçlarda daha üst sıralarda yer almayı başarmış olursunuz. Yani başarılı şekilde yapılan backlink çalışması, web sitenizin internette öne çıkan sitelerden birisi olmasını sağlar.

Tabi her firmanın ve her web sitesinin ihtiyaçları aynı değildir. Yapılan analizler sonucu belirlenen anahtar kelimeler, sitenin bu anahtar kelimelerdeki durumu ve rakiplerin faaliyetleri gibi konular sitenizin ihtiyaç duyduğu çalışmaların belirlenmesinde önemli rol oynar. Yani hazır olarak satılan backlink paketleri için ödeme yapmak ve koltuğunuza yaslanmak yeterli olmayabilir. Uzman bir SEO firması ya da danışmanı tarafından kapsamlı analizler yapılması, ihtiyaçların belirlenmesi ve çalışmaların buna göre planlanması, uygulamaya sokulması yerinde olacaktır. Böylece yapılan çalışmalar sonucunda hedefinize, beklentilerinize ulaşmanız daha kolay olur.

Söz konusu olan paketlerin içeriği de değişebilir. Örneğin bazı sitelerde yayınlanan tanıtım yazıları, bloglarda yayınlanan ilgili konulardaki yazılar, forumlarda ve benzer alanlarda faaliyet gösteren sitelerin yorum bölümlerinde yayınlanan içerikler backlink paketi içinde yer alabilir. Ama bunların tamamının amacı sizin ilgili anahtar kelimelerle belirtilen konuda yetkin bir web sitesine sahip olduğunuzu göstermektir. İhtiyaçlar, çalışmalar ve paket içerikleri değişebilse de, sonuçta hedef kitlenize ulaşmış ve onları kendi web sitenize çağırmış olursunuz. Tabi sitenizin teknik yapısı ve yayınladığınız içerikler de bu çalışmaların sonucunu önemli ölçüde etkileyecektir. Daha fazla bilgi almak için SEOuzmani.info web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

#

Backlink Çalışması İle Rakiplerinizi Geçin” için 2 Yorum

  1. Thanks for finally talking about > Backlink Çalışması İle Rakiplerinizi Geçin | Yağmur
    Haber < Loved it!

    0
  2. yurt fiyatları : diyor ki:

    Seo konusunda uzman olan Furkan Gökçölü okuyuculara tavsiye ederim.

    0