logo


Babam beni dört yıldır……

resimEdremit Cumhuriyet Savcılığı, G.H.’ye 44 gün boyunca tecavüz ettikleri ileri sürülen 3 kişi ile baba İ.H.’nin serbest bırakılmasına itiraz etti.

Yeniden ifadesi alınan G.H., babasının kendini 4 yıldır erkeklere pazarladığını iddia etti.
Edremit Cumhuriyet Savcılığı, 16 yaşındaki zihinsel engelli kızı G.H.’yi 44 gün alıkoyup, tecavüz ettikleri ileri sürülen 3 kişi ile para karşılığı kızlarını erkeklere pazarladığı iddia edilen İ.H.’nin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmalarına itiraz etti.

Üç şüphelinin serbest bırakılması üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı konuya müdahil olurken, Edremit Savcılığı da şüphelilerin serbet kalmalarına itiraz etti.

‘Beni de iki kez sattı’
Savcılığın talebi üzerine jandarma G.H.’nin ifadesine yeniden başvurdu. G.H.’nin ifadesinde bu defa, babasının kendisini dört yıldır erkeklere pazarladığını da iddia etti. Bunun üzerine jandarma, G.H.’nin evli, bir çocuk annesi olan ablası N.D.H.’nin de ifadesine başvurdu. N.D.H.’nin de ifadesinde, “2010 yılı Ekim ayında evlendim. Evlenmeden önce babam bana tecavüz edip, evimizin barakasında aynı köyde yaşayan H.Ü.’ye para karşılığı iki kez sattı” iddiasında bulundu.
İki kardeşin ifadelerini dikkate alan jandarma önceki gün baba İ.H.’yi dün sabah evinde gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen İ.H., adli kontrollü olarak, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcılık bunun üzerine dün tekrar, G.H.’ye tecavüz ettikleri ileri sürülen üç kişi ile baba İ.H.’nin serbest bırakılmalarına itirazda bulundu.

‘Evlenmek için kaçtım’ demişti
Yüzde 68 zihinsel engelli raporu bulunan G.H., Edremit’in Avcılar köyünde kaybolduktan 44 gün sonra 3 erkekle birlikte kaldığı bir evde jandarma operasyonuyla geçen Pazartesi günü kurtarılmıştı. Jandarmadaki işlemlerini ardından G.H.’ye tecavüz ettikleri ileri sürülen T.S. (38), A.Y. (40) ile Ö.Y. (49) gözaltına alınmıştı. G.H., ifadesinde, evlenmek için evden kaçtığını ve A.Y. ile evlilik hazırlığı yaptığını, babasının yanına dönmek istemediğini söylemişti.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+4 = ?