logo


Baba-oğul kaportacıyı bastı: 2 ölü, 1’i ağır yaralı

Adana’da kasap ile oğlu silahla kaportacıyı bastı, olayda 2 kişi öldü, 1 kişi de ağır yaralandı. Polis, otomobille kaçan saldırganlardan 57 yaşındaki İzzettin Ö.’yü yakaladı, 22 yaşındaki oğlu Abdullah Ö.’yü yakalamak için ise çalışma başlattı.

Olay, merkez Yüreğir ilçesi Taşköprü yanındaki bir kaporta atölyesinde saat 16.20 sıralarında yaşandı. İddialara göre, İzzettin Ö. geçtiğimiz günlerde, kaportacının karşısındaki kahvehanede darp edildi. Olayın peşini bırakmayan İzzettin Ö., oğlu Abdullah ile buraya gelerek kaporta atölyesinde “Beni siz dövdünüz” diye tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine oğlu Abdullah Ö. üzerindeki tabancayla 54 yaşındaki Adnan Kayadelen, 68 yaşındaki Abdullah Çeliker ile 20 yaşındaki Furkan Özer’e rastgele ateş açtı. Silahla ağır yaralanan 3 kişi, çkonutredeki esnafların araçlarıyla Adana Dkonutlet ile Yüreğir’deki Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Haber verilmesi üzerine olay yerine skonutk edilen polis ekipleri, saldırıyı gerçekleştirdiği ileri sürülen İzzettin Ö.’yü merkez Yüreğir ilçesi Regülatör köprü civarında 01 BR 365 plakalı otomobilin içinde yakaladı. Başka bir otomobille kaçtığı sanılan oğlu ise aranıyor.

Bu arada, hastanelerde tedavi altına alınan yaralılardan Adnan Kayadelen ile Abdullah Çeliker yapılan tüm tıbbi müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Furkan Özer’in tedavisi ise Adana Dkonutlet Hastanesi’nde sürüyor. Gözaltına alınan İzzettin Ö. merkez Yüreğir ilçesi Ekipler Amirliği’ne getirildi, el konulan otomobilinde arama yapıldı.

Etiketler: » » » » » » » »

Share