logo


Aziz Yıldırım’dan flaş Sow kararı

sow-640Arap kulüpleri Senegalli golcü için 12 milyon euroya kadar çıktı ancak Başkan Aziz Yıldırım, “Sow bu takımdan sadece bir şartla gider. O da sözleşmesindeki 17 milyon euro maddesi işlerliğe girerse” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe’nin golcü oyuncusu Moussa Sow’a Başkan Aziz Yıldırım’dan ayrılık izni çıkmadı. Bu sezonki performansı ile takımın en önemli silahlarından biri olan Senegalli yıldız için Arap kulüplerinden gelen teklifler 12 milyon euroya kadar ulaşsa da Yıldırım tarafından geri çevrildi.

Sözleşmesi gereği bu sezon 1 milyon 400 bin euroya forma giyecek olan ve bu nedenle takımdan ayrılmaya sıcak bakan Sow’a bu sezon çok daha fazla ihtiyaç duyacaklarını düşünen Başkan Aziz Yıldırım’ın, yönetici arkadaşlarına, “Sow bu takımdan sadece bir şartla gider. O da sözleşmesindeki 17 milyon euro maddesi işlerliğe girerse. Yani bu parayı getiren Sow’u alır” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

ÜÇ KITADAN TEKLİF
Bu arada Fenerbahçeli futbolculara dünyanın çok farklı yerlerinden teklifler geliyor. Sow’un dışında Salih, Stoch, Webo hatta ilerlemiş yaşına rağmen Emre için bile doğrudan ya da dolaylı şekilde kulübün kapısının çaldığı öğrenildi. Salih için Roma’nın ısrarı sürerken, sezonu PAOK’ta kiralık olarak geçiren Stoch’a Yunan kulübünün dışında İngiliz ve Almanlar’ın talip olduğu bildirildi. Ancak yönetimin Stoch’u kiralamak istemediği ve bonservisi ile satmayı planladığı kaydedildi.

Webo ve takım kaptanı Emre için de ABD MLS Ligi takımlarından teklifler geldiği belirtildi. Emre takımdan ayrılmaya sıcak bakmazken, Webo’nun ise kulübün izin vermesi durumunda bu tecrübeyi yaşamak istediği ifade edildi.

Etiketler: » » »

Share