logo


Aziz Yıldırım: ‘3 Temmuz bize çok zarar verdi’

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, NTV Spor’da canlı yayında soruları yanıtlıyor

İşte Yıldırım’ın sözlerinden bazı satır başları:

Şekip Mosturoğlu: UEFA ile 4 yıllık bir anlaşma yaptık. 30 milyon Euro’ya kadar zarar yapma hakkımız vardı. O hedef tutturuldu. Geçen sene 20 milyon Euro’yu, o rakam kur farkından dolayı biraz aşıldı. Geçen sene de hedefi tutturduk. Bu sezon hedefimiz 10, önümüzdeki sezondan sonra da 0 olması gerekiyor.

Temel parametre zararın indirilmesi. Futbolcu satmadan alamamak bunun bir güvencesi. Bu sezon için beklenmeyen bir kur zararı olmazsa 10 milyonu aşmayacak zararımız. Transfer çalışmasını da buna göre yürütüyoruz.

Aziz Yıldırım: UEFA kriterlerinde sıkıntı var. Bizim gibi orta sınıf ülkelerde mücadele etmeyle birinci sınıf ülkelerle mücadele etmek bir değil. Fransa’da 222 milyon euro bir oyuncu için bonservis ödendi. Bunun Fair Play ile ne alakası var?

NEYMAR TRANSFERİ

Hiçbir legal olmayan gelir, şirketlere giriş yapamaz. Bu legal girişin de kabul edilebilir olması gerek. Bu 222’lik operasyonun karşısında yapılanlar da legal olmayabilir. Güç gösterisi var burada. Sporun geleneği içinde olan bir hadise değil bu.

UEFA kriterlerine uyup uymamak kolay iş, zor bir iş değil. Biz kulübü borç batağına götürmeyelim diye bunu yaptık. Bunda da başarılı olduk. Bütün kulüplerle bu anlaşmayı yapıyorlar.

3 TEMMUZ BİZE ZARAR VERDİ

Değişmeyen tek şey değişimdir. Aykut’un ben niye gittiğini de bilmiyorum. 3 Temmuz Fenerbahçe Cumhuriyeti’ne hem maddi hem manevi anlamda çok zarar verdi.. Biz Metris’e gidince Fenerbahçe’de büyük bir boşluk oluştu. O süreçte Fenerabahçe’yi ayakta tutmak için Volkan Demirel, bazı futbolcular, Aykut Kocaman, Ali Koç ve ismini söyleyemediğim arkadaşlarım, hep beraberce Fenerbahçe’yi iyi günlere götürmek için çalışma yaptılar.

BEN ARFA İÇİN ŞARTLAR UYGUN OLURSA TRANSFER OLABİLİR

Lucas Lima Santos’un oyuncusu. Santos Lima’yı satmak istemiyor. Yüzde 70’i kulübün ve yüzde 30’u diğer insanların. Neymar’ın babası yeni devreye girdi. Neymar’ın babası Lima’yı PSG’ye götürecekti ama olmadı. Santos da satmadı.

Ben Arfa’nın kulübü ile 1 yıllık daha sözleşmesi var. 10 milyon brüte yakın alacağı olduğunu iddia ediyor. Kendi hesaplarına göre toplam 13 milyon Euro alacağını söylüyor. Bunu aldıktan sonra sizinle oturup konuşurum diyor ve şartlarını o zaman söylerim diyor. Avukatı ve menajeri geçen sene oturup anlaştı ama PSG’ye gidersem gelmem dedi. Hakkaten PSG’ye gitti. Orada 6 milyon Euro net alıyor.

Ben Arfa da Lucas Lima da şartlar uygun olursa transfer olabilir. Biz almak istersek alacak gücümüz de var. Bu problemleri çözeriz.

Van Persie’de hayal kırıklığımız yok. İngiltere’de 80 bin kişi RvP diye bağırıyordu. Sakatlığında dolayı verimli olamadı. Bu sakatlığı da İtalyan menajer (Terrano) bizden sakladı. Şu anda elinden geleni yapıyor. Aykut hoca da ona çok sert bakıyor.

EMRE MOR’A TEKLİF YAPTIK

“Emre Mor için daha dün teklif yaptık. 2 milyon kiralık, 8 milyon Euro da sonra alma şartı ile. Daha geri dönüş yapmadılar. Inter’den bir oyuncu istiyorlar ve bundan dolayı oyuncuya baskı yapıyorlar.”

Kaynak:Posta

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?