logo


23 Mayıs 2016

Ayşegül Aldinç : Kiralık Aşk’tan gelen teklifi kabul etmedim

Ayşegül Aldinç

Ayşegül Aldinç, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu.

Ayşegül Aldinç, Türkçede yapılan hataların kendisini çok rahatsız ettiğini belirterek şunları söyledi: “Mesaj kaygılı biri değilim ama Türkçe’de çok enteresan şeylerle karşılaşıyorum. Mesela ‘berat’ kandili yerine sosyal medyada ‘beraat’ yazanlar oldu. Bilgisizlik hat safhada. Çok şaşırdım, üzüldüm, kızdım. Sosyal medyadan insanları uyardım. Mesela ‘Aynen öyle’ deliliği var insanlarda. Ayyyynen Öyle, ‘y’si de bol kullanılıyor. Hep bunu duyuyorum, herkes bu lafı söylüyor.

Birbirine herkes ‘aynen öyle’ diyor. Birisi bir yanlış şey söylüyor arkasından geliyor. Araştırmak yok! Teknoloji ve Google sayesinde araştırmadan hazıra konmaya alıştığımız için işin özünü kavramadan tepesindeki kaymakla idare ediyoruz.”

Ayşegül Aldinç Hangi Dizide Hangi Rolü Reddetti

Ayşegül Aldinç değişik dizi projeleri için teklif aldığını ama bu konuda çok seçici davrandığını söyledi. Bugüne kadar pek çok projeyi reddettiğini de söyleyen Ayşegül Aldinç, reddettiği dizi projelerinden sadece birinde yanıldığını belirterek “Şu sıralar bir proje var, basında da çok çıktı. Fakat henüz bir karşılıklı gelip görüşme yapmadık, senaryo elime geçmedi. Anlaşırsak oynayacağım, oynamayabilirim. Kış dizilerini yaz dizilerine tercih ederim genelde. Ret ettiğim projelerden biri hariç diğerlerinin hepsi elendi. Kiralık Aşk’ta Nergis’in rolünü Esma Sultan’a benzediği için reddetmiştim. Bunu marifet olarak saymıyorum.”

1

TRT Spikerlik Sınavlarında Eurovision Yüzünden Elendim

Ayşegül Aldinç, geçmişte TRT Spikerlik sınavlarını kazandığı halde Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye’yi temsil eden ekipte solist olduğu için sınavlardan elendiğini söyledi. Ayşegül Aldinç spikerlik anısını şöyle anlattı: “TRT koridorlarında benim çok anım var. Sınava girdim Ankara’da kurs gördüm. Aynı zamanda o sene Eurovision finallerine de girdim orada da kazandım. Bunun üzerine bana ‘seni kazandırırsak başka arkadaşlarının hakkına mani olursun. Bu yüzden iyi olmana rağmen seni elemek zorundayız’ dediler ve beni spikerlik sınavlarından elediler. Çok üzülmüştüm.”

1

Etiketler: » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+6 = ?