logo


25 Haziran 2013

Aysal için kritik gün

ünalbakanGalatasaray’da yeni yönetim bugün mazbatayı alacak. Ancak seçimin iptaline kadar gitmesi muhtemel sürecin önüne geçmek için, beklenen istifaları sunmayan Disiplin Kurulu üyelerine mazbata verilip verilmeyeceği belirsiz.
Sürpriz bir şekilde kongre kararı alan ve tek aday girdiği seçimde 1404 oyla yeniden 3 yıllığına başkanlığa seçilen Ünal Aysal’ın ikinci dönemi bugün resmen başlıyor. Sarı-Kırmızılı kulübün yeni yönetimi, saat 14.00’te Türk Telekom Arena Stadı’ndaki medyaya açık törenle mazbatasını alacak. Ancak tören öncesi gergin bir bekleyiş hüküm sürüyor. Zira, kongrenin iptaline kadar gidecek muhtemel bir sürece girildiğini dün okurlarımıza duyurmuştuk. Daha önce istifa edeceklerini söyleyen, ancak seçimde çıkan oy oranının çok yüksek olması sebebiyle bu karardan vazgeçen Disiplin Kurulu üyeleri Celal Açar ve Uğurman Yelkencioğlu, bugün mazbata almayı bekleyecek.

Her şey Başkan’a bağlı

Halbuki, seçimin ardından yapılan konuşmada Divan Kurulu’ndan bu ikilinin istifa ettikleri, yerlerine de yedek üyelerin geçeceği duyurulmuştu. Eğer Başkan Ünal Aysal, bu istifa kararının geçerli olduğunu savunur ve ikilinin mazbatasını verdirmezse, Açar ve Yelkencioğlu’nun planı, kulübe dava açarak seçimi iptal ettirmek olacak. Bu yüzden, mazbatanın verilip verilmeyeceği büyük merak konusu haline geldi.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+1 = ?