logo


Aydınspor 1923’ten Askf’ye Ziyaret

Spor Toto 2.Lig takımlarından Aydınspor 1923’ün yönetimi Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret etti.

Aydınspor 1923 Başkanı Şahin Kaya, amatör kulüplerin başkanları ve antrenörleriyle toplantı yapmak istediklerini söyledi. Kaya, altyapıda marka olan Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Serpil Hamdi Tüzün’ün de katılacağı sempozyumda kulüplerin sorunlarını dinlemek istediklerini belirtti.

Aydın’daki spor camiasını bir araya getirmek istediklerini belirten Kaya,”Altyapı konusunda ciddi projelerimiz var. Bundan dolayı altyapı kulüplerimizin başkan ve antrenörlerini dinlemek istiyoruz”dedi.

HEYETLER OLUŞTURALIM

Aydın ve ilçelerinde ‘altın krampon’ isimli bir proje hazırladıklarını ifade eden Kaya, “Aydın olarak hep birlikte olalım. Heyetler oluşturalım. Her ilçeye altyapı okulu açmak istiyoruz. Aydın’ın gücünü göstermek istiyoruz. İzmir ve İstanbul’a gidip oyuncu almayalım, onlar buraya gelsin”diye konuştu.

FENER’İ GALATASARAY’I YİNE YENERİZ

Altyapıda Bucaspor ve Altınordu’nun sürekli örnek olarak gösterildiğinin altını çizen Kaya, “Yeter ki biz birlik olalım. 3 yılda bu takımları geçeriz. Altyapıdan ne zaman 7-8 oyuncu A takımda oynatırsak yine Fenerbahçe’yi ve Galatasaray’ı gider yeneriz. Ancak, öncelikle tesis ve sağlam bir yapı şart”ifadelerini kullandı.

AYDINSPOR AYDINLILAR BAŞARIYA ULAŞTI

ASKF Genel Sekreteri Hasip Arıkan ise, ilk kez profesyonel bir takımın kendilerini ziyaret ettiğinin altını çizdi. Arıkan, geçmişte amatör takımların Aydınspor’u beslediğini, Aydınspor’un bu sayede başarıdan başarıya koştuğunu kaydetti.

ASKF Başkanı Mehmet Kıvanç’ta Aydınspor 1923 yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Kıvanç, amatör kulüplerin sorunlarını her zaman dile getirdiklerini anlattı. Kıvanç şöyle konuştu:

“Önceliğimiz Aydınlı çocuklar.Bizim amacımız Aydınlı çocukların önce Aydın futboluna hizmet ederek dışarıya gitmesi.Bunu sağlarsak hep birlikte başarılı oluruz”

Kıvanç, 15 gün içerisinde bilgilendirme yapacaklarını 140 kulüp, 7 bin amatör sporcunun Aydın’da faaliyet gösterdiğini söyledi.

Futbol İl Temsilcisi Hakan Açıkgöz’ün de bulunduğu ziyarete Aydınspor 1923 yönetim kurulundan Suha Bayırlı, Kaya Özcan, Polat Bora Mersin, Yüksel Macaroğlu, Altan Güney ve Metin Başaran katıldı.

Etiketler: » » » » » »

Share