logo


Ayasofya önünde onbinlerce kişi namaz kıldı

Anadolu Gençlik Derneği tarafından organize edilen İstanbul’un Fethi kutlamaları için Ayasofya önünde onbinlerce kişi namaz kaldı. Ayasofya önündeki sabah namazını Kabe imamlarından Abdullah Basfar kıldırdı. Ayasofya’nın ibadete açılması için sloganlar atıldı.

Anadolu Gençlik Derneği tarafından organize edilen programa binlerce kişi toplandı. Gece saatlerinden itibaren Ayasofya önünde beklemeye başlayan kişiler, sabah namazının saatini beklemeye başladı. Polis de Ayasofya bahçesine girilmemesi için barikatlar çekti ve güvenlik önlemi aldı.

Kabe imamlarından Abdullah Basfar’ın gelmesinin ardından, Ayasofya önünde sabah namazına duruldu. Namaz öncesi ve sonrası toplanan kalabalık, ‘Zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın’ diye sloganlar attı.

Ailesiyle namaz kılmak için Ayasofya önüne gelen Satılmış Keskin, çocuğuyla geldiğini, namaz kılıp dua ettiklerini söyledi. Burada bulunmaktan dolayı manevi bir duygu olduğunu ifade eden Keskin, “İnşallah Ayasofya ibadete açılır. Dileklerimiz bu şekil. Allah İslam aleminin dualarını kabul eder.” dedi.

Etiketler: » » » » » »

Share