logo

28 Haziran 2016

Avukattan, ‘Sevgilim, polisle bir oldu beni dolandırdı’ iddiası

57723dd3c03c0e565cbf1ba5

İstanbul Barosu’na üye avukat Koray Kılıç, Büyükçekmece Savcılığına dikkat çekici ayrıntılar içeren bir suç duyurusunda bulundu. Avukat Kılıç, 3 yıl birlikte olduğu A.M. isimli kadının, Büyükçekmece’de görevli bir polisle işbirliği yaparak kendisinden para koparmaya çalıştığını öne sürdü, “Bendeki kerizliği, saflığı görmüş ve evlenmeden bir kadına 200-250 bin TL harcayan keriz avukattan 1 milyon lira çıkar diye düşünmüş, polis sevgilisiyle ona göre organize olmuşlardır” dedi. Avukat Kılıç, kendisi ve oğluyla ilgili ölüm tehditleri aldığını belirterek, “Evimi değiştirdim, şimdi Kadıköy’de bir evde saklanıyorum” ifadelerine yer verdi. Savcılık başvuruyu aynı gün işleme koydu emniyete yazı yazdı.

Av. Koray Kılıç’ın (43) imzasını taşıyan suç duyurusu savcılığa dün ulaştı. 2016/24322 sayı numarası ile kayda giren suç duyurusunda, Kılıç’ın 3 yıl kadarAvukattan, ‘Sevgilim, polisle bir oldu beni dolandırdı’ iddiası
birlikte olduğu A.M. (34), kardeşi F.M. ve adı belirlenemeyen bir polis memuru yer aldı.

ALDIKLARINI LİSTELEDİ
Savcılık dosyasında yer alan bilgilere göre, eşinden boşanan bir çocuk babası Av. Kılıç Haziran 2013’ten bu yana A.M. ile birlikte oldu. Av. Kılıç’ın iddiasına göre, daha önce başında bir evlilik de geçen A.M. ile evlenme niyetleri vardı. Av. Kılıç, A.M.’ye satın aldığı özel plakalı cip’ten, kredi kartı ekstrelerine, pahalı cep telefonlarından bir dizi eşyaya kadar ayrıntılı listeyi savcılığa bildirdi. Av. Kılıç, A.M.’ye yaptığı harcamaların tutarının 250 bin lirayı aştığını kaydetti.

POLİS MEMURU İLE ORTAK
A.M. ile evlenmeyi planladığını belirten Av. Kılıç, son dönemlerde kendisinden ayrılan A.M.’nin, 3-4 ay sonra kendisine geri döndüğünü anlattı. Bu durumun 3-4 kez devam ettiğini belirten Av. Kılıç, A.M.’nin, Büyükçekmece Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’nde görev yapan bir polis ile kendisine kumpas kurduklarını öne sürdü. Av. Kılıç, geçtiğimiz 22 Haziran sabahı, A.M. ile adı belirlenemeyen polis memurunu, Emniyet binasının önünde birbirlerine sarılırken gördüğünü anlattı. A.M. ile yollunu ayırıp işi ve oğlu ile ilgilenmek istediğini söyleyen Av. Kılıç, kendisinden daha fazla para koparmak için peşinin bırakılmadığını öne sürdü.

BENDEKİ KERİZLİĞİ GÖRDÜ
Ailesinin maddi durumunun iyi olduğunu, bunu A.M.’nin de bildiğini ifade eden Av. Kılıç “Isparta’ya gittik dönüşte Marmaris ve Alaçatı’ya uğradık ve Balıkesir’de kendilerini gezdirirken nelerimiz olduğunu bizzat görmüştür. A. bendeki kerizliği, saflığı görmüş ve evlenmeden bir kadına 200-250 bin TL harcayan keriz avukattan 1 milyon lira çıkar diye düşünmüş, polis sevgilisiyle ona göre organize olmuşlardır” dedi.

57722411c03c0e565cbf1964

Av. Kılıç, A.M.’nin adını taşıyan özel plakalı otomobilin fotoğraflarını da savcılığa bildirdi.

ÖYLE BASİT KURTULAMAZ
Suç duyurusunda, arkadaşı A.C.A aracılığı ile, polis olduğu düşünülen kişilerce kendisine mesaj gönderildiğini anlatan Av. Kılıç “A. kankana söyle öyle basit kurtulamaz. Onun mesleğini alacağız. 200 bin TL nakit ayarlasın. Şikayetlerden vazgeçilmesini istiyorsa eğer dediğimiz parayı hazırlasın sana ulaşacağız senden alacağız” şeklinde kendisine tehdit mesajı gönderildiğini kaydetti.

OĞLUNA YAPACAKLARIMIZI BİLİRİZ
Av. Kılıç bir başka arkadaşı M.Y.’ye ise, kimliği belirlenemeyen kişilerin, “Koray’a sahip çıkma başına iş alırsın, söyle hareket etmesin biz haber vereceğiz, yoksa onun oğluna neler yapacağız biz biliriz” denildiğini anlattı. Av. Kılıç, arkadaşı M.Y.’nin kendisine anlattığına göre söz konusu araç plakasızdı ve araç içindeki kişilerde silah ve telsiz bulunuyordu.

57724120c03c0e565cbf1c25

KADIKÖY’DE SAKLANIYORUM

Av. Kılıç, söz konusu polisin yönlendirmeleri ile A.M.’nin kendisinden daha fazla para koparmaya çalıştığını öne sürerek, 4 yaşındaki oğlu ve yaşamı ile ilgili endişe içinde olduğunu savcılığa bildirdi. Daha önce Beykoz’da yaşadığını anlatan Av. Kılıç “Hayati tehlikem olduğundan dolayı Kadıköy’de bir evde saklanmaktayım” dedi.

Yapılan başvuruyu hızla işleme koyan Büyükçekmece Cumhuriyet Savcısı Hasan Emiroğlu İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne yazı yazdı.

Konu ile ilgili görüşünü almak üzere ulaşmaya çalıştığımız A.M.’ye ise ulaşılamadı.

Kaynak:Hürriyet


Etiketler: » »
Share
#

SEN DE YORUM YAZ