logo


Atatürk’ten rahatsız oldular!

Atatürk’ten rahatsız oldular

AKP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı, Türk Bayrağı ve Atatürk afişlerinin bir an önce kaldırılmasını istedi…

Sonunda bunu da gördük… AKP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı, belediyenin ilçedeki meydan ve kavşaklara astığı Türk Bayrağı ve Atatürk afişlerinin “CHP lehine algı yarattığını” öne sürerek bir an önce kaldırılmasını istedi.

7 Haziran’daki seçime sayılı günler kala oylarındaki düşüş süren AKP’yi telaş sardı. Milli bayramları silikleştiren, okullardan andımızı kaldıran iktidar, Atatürk’ten ne kadar rahatsız olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. İstanbul’da CHP’li belediyenin yönettiği Beylikdüzü’nde daha önce görülmemiş bir olay yaşandı. İşte tartışma yaratan o olay:

CHP’li Beylikdüzü Belediyesi ilçede ne kadar boş bilboard varsa hepsini Ulu Önder Atatürk’ün resimleri ve onun sözleriyle dolduruyor. Milli bayramlardan en az bir hafta önce de ilçedeki tüm meydanları Türk Bayrakları ve Atatürk posterleriyle süslüyor.

“OYUMUZU ETKİLİYOR” BAHANESİ

19 Mayıs öncesi de belediye yine 1 hafta önceden tüm meydanları Türk Bayrağı ve Atatürk resimleriyle donattı. 7 Haziran’da yapılacak seçimin telaşına düşen AKP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı ise belediyenin astığı bayrak ve Atatürk resimlerinin CHP lehine algı yarattığını ve vatandaşların oyunu etkilediğini öne sürerek kaldırılması için Beylikdüzü İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na dilekçe verdi.

İLÇE SEÇİM KURULU REDDETTİ

AKP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı adına İlçe Başkanı Av. Sabri Esen imzalı dilekçede, “Meydan, kavşaklar ile ana yollarda asılan ve vatandaşın oyuna tesir etmek maksadıyla algı yaratmak amaçlı Atatürk resmi, Türk Bayrağı ve Beylikdüzü Belediyesi logosunu taşıyan flama ve bayrakların kaldırılması için yasal gereğini talep ederim” denildi. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı ise başvuruyu reddetti.

‘Korkunun faydası yok’

Beylikdüzü Belediye Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili SÖZCÜ’ye şunları söyledi: “Atatürk Türkiye’mizin lideri. Türk Bayrağı da bu milletin onurudur. Dolayısıyla biz Beylikdüzü’nün her noktasını gururla Atatürk ve Türk Bayrağı’yla donatıyoruz. Bu bayraklarımız bizim için ne ayrıştırıcı ne de algı yönetmeye yönelik bir unsurdur. Aksine milletimizin birleştirici unsurlarıdır. Dolayısıyla vatandaşımızın hangi siyasi görüşte olursa olsun son derece memnuniyet duyduğunu gözlemliyoruz. Bu yapılan hamleyi ise AKP siyasi yöneticisinin basiretsizliği olarak görüyorum.” Beylikdüzü’nde yaşayan vatandaşlar ise AKP’lilerin başvurusu için “Türk Bayrağı ve Atatürk resminin yaratacağı etkiden korkuyorlar. Ama korkunun ecele fadası yok. Büyük bir acizlik içindeler” yorumunu yaptı.

Kaynak:Sözcü

Etiketler: » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+7 = ?