logo


‘Askeri yönetimi tanımıyoruz’

muhammedbediiMüslüman Kardeşler lideri Muhammed Bedii, askeri yönetimi tanımadıklarını ve Mursi dönünceye kadar destekçilerinin meydandan ayrılmayacağını söyledi.

Dün tutuklandığı açıklanan Müslüman Kardeşler Teşkilatı Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii, Kahire’de halka seslendi.
“Muhammed Mursi, tüm Mısırlıların cumhurbaşkanıdır” diyen Bedii Cumhurbaşkanı Mursi dönünceye kadar milyonlarca destekçisinin meydanlardan ayrılmayacağını söyledi.
Bedii, konuşmasında askeri yönetimi tanımayacaklarını da dile getirdi.

Mısır ordusundan göstericilere ateş açmamasını isteyen Bedii, “Basın kuruluşlarının Mısır’da yaşananları çarpıttığını” belirtti. 2 gün önce Muhammed Bedii’nin Libya sınırına yakın bir bölgede yakalanarak tutuklandığı belirtilmişti

BAŞSAVCILIK ONLARI SERBEST BIRAKTI

Kahire Genel Başkanı Saad el-Katatni ve Müslüman Kardeşler Teşkilatı Rehberlik Konseyi Başkan Yardımcısı Reşad el-Beyyumi’nin serbest bırakıldığı bildirildi.
Mısır resmi devlet televizyonu ve haber ajansı, başsavcılığın “şiddete teşvik suçlamasıyla” çıkardığı yakalama emri ile gözaltına alınan HAP Genel Başkanı Saad el-Katatni ve Müslüman Kardeşler Teşkilatı Rehberlik Konseyi Başkan Yardımcısı Reşad el-Beyyumi’nin serbest bırakıldığını duyurdu. Katatni ve Beyyumi hakkındaki soruşturmanın devam ettiği belirtildi.Öte yandan Mısır Başsavcılığı’nın, Tura Cezaevi’nde tutuklu bulunan İhvan’ın eski lideri Muhammed Mehdi Akif hakkında, Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde meydana gelen, ölen ve yaralananların olduğu olaylarda şiddeti teşvik ettiği gerekçesiyle soruşturma başlattığı kaydedildi.

Etiketler: » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+6 = ?