logo


24 Ekim 2015

Asidi sıktı ve yemeğe döndü

Develi Kebap'ta asitli saldırıyı enişte gerçekleştirmiş

Ataşehir’deki restoranda yaşanan asitli saldırının faili enişteyle ilgili şok detaylar ortaya çıktı. Yemek sırasında kalkıp oyun odasına gittiğini söyleyen Cihan A. tüpteki sıvıyı Y.K.’ya sıktıktan sonra geri döndüğünü anlattı. Cihan A. çıkarıldığı mahkemede tutuklandı

Kezzap atan zanlı kamerada !İstanbul’un ünlü et lokantası zinciri Develi Restoran’ın Ataşehir şubesindeki oyun alanında gerçekleşen asit saldırısının faili hakkında şoke edici detaylar ortaya çıktı. Minik Y.K.’ya gösterilen ilgiyi kıskandığını söyleyen enişte Cihan A. (33), saldırı için tüm ailenin bir araya geldiği yemeği organize etmiş. Yemekte tuvalet için masadan kalkıp oyun alanındaki Y.K.’nın yüzüne diş macunu tüpüne enjekte ettiği sülfirik asidi sıkan dünyaca ünlü bir bilişim firmasının Türkiye biriminin pazarlama müdürü olan enişte, ardından da hiçbir şey olmamış gibi yemek masasına dönmüş.

Polisler, kamera görüntüsünde olayın ardından masadan hiç kalkmamasından şüphelenerek enişteyi incelemeye almış ve olayı ortaya çıkarmış.

Emniyetteki ifadesinde suçunu itiraf eden Y.K’nın eniştesi Cihan A. ifadesinde, Y.K.’yı aile içinde aynı yaştaki kendi çocuğundan daha fazla ilgi görmesi nedeniyle kıskandığını anlatarak, saldırıyı da bu nedenle gerçekleştirdiğini söyledi.

Sülfürik asit çıktı

Önceki gün Çekmeköy’de yolda yürürken gözaltına alınan A. verdiği ifadede, “Amacım Y.K.’ya zarar vermek değil, komik duruma düşürmekti. Evimde tadilat vardı. Orada ustaların bıraktığı malzemeler arasında bulduğum bir maddeyi diş macunu tüpünün içine koyup yanıma aldım. Ben onun boya olduğunu düşünüyordum. Yemek masasından tuvalet için kalktım ve oyun salonuna gittim. Tüpün içindeki sıvıyı Y.K.’ya doğru tutarak püskürttüm. Madde hızla çevreye yayıldı. Çocuklar ağlamaya başlayınca oradan kaçıp masaya döndüm. Kimsenin beni gördüğünü düşünmedim. Tüpten çıkan madde nedeniyle elim ve gömleğim de yandı. Montumu boğazıma kadar çekip yanan gömleğimi gizlemeye çalıştım. Herkes hastaneye giderken ben gitmedim. Gidip üzerimi değiştirdim” dediği öğrenildi.

Ailenin buluştuğu yemek için rezervasyonun 1 gün önce enişte tarafından yapıldığı ve katılacak aile üyelerini de Cihan A.’nın telefonla arayarak davet ettiği belirlenirken, şüphelinin diş macunu tüpüne enjekte ettiği maddenin ise sülfürik asit olduğu anlaşıldı. Çocuğunun ağlama sesini duyan anne Işıl G.’nin oyun odasına gittiğinde, minik Y.K.’nın palyaçoların yüzüne sürdüğü boyadan dolayı ağladığını düşündüğü ve çocuğun yüzünü suyla yıkadığı da öğrenilirken, suyla bir araya gelen maddenin minik çocuğun yüzünde daha çok yayıldığı ve hasarın arttığı anlaşıldı.

Diş macunu satın aldı

Olayla ilgili kamera kayıtlarından detaylı incelemeler yapan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, enişte Cihan A’dan ilk olarak olay anında yemek masasından hiç kalkmaması nedeniyle şüphelendi. Görgü tanıklarının da oyun odasında gördüklerini söyledikleri Cihan A.’nın, olayın hemen ardından bir benzin istasyonunun marketinden diş macunu satın almasının nedeni de yapılan sorguyla anlaşıldı.

Cihan A.’nın, macun tüpünü çöpe attığını çocuk bakıcılarının gördüğünü düşünerek, polisin kendisine diş macununu sorması halinde “Diş macununu hep yanımda taşırım” şeklinde savunma yaptığı belirlendi. Gerçekleştirdiği saldırı sırasında eli yanan şüphelinin bir benzin istasyonun marketinden diş macunu aldığı kamera kayıtlarından tespit edildi.

Cihan A.’nın diş macunu aldıktan 55 dakika sonra da minik Y.K.’nın durumunu öğrenmek için tüm ailenin bulunduğu hastaneye gittiği öğrenildi. Şüphelinin sabaha kadar Y.K.’nın bulunduğu hastanede yakınlarıyla birlikte beklediği de anlaşıldı. Şüphelinin, olaydan sonra 2 gün uyumadığı, eşinin ise polise, “Ben onu çocuğa üzüldüğü için uyuyamadığını sanıyordum. Halbuki böyle bir olayın faili olduğu için uyuyamıyormuş” dediği öğrenildi. Çelik yelek giydirilerek Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edilen Cihan A. “yaralama” suçundan tutuklandı.

Yüzünde yaralar oluşan 3,5 yaşındaki Y.K. bir gözünü kaybetti. Y.K.’nın diğer gözünün ise kök hücre tedavisiyle görme yeteneğini tekrar kazanmasına çalışılıyor.

Ataşehir’deki olay ikinci saldırı mı?

Olaya ilişkin ilginç bir ayrıntı da avukat annenin polise verdiği ifadeyle gündeme geldi. Annenin, çocuğun evinde oynadığı uzaktan kumandalı arabasının bu yaz patladığını ve patlama sonrası yüzüne sirayet eden kimyasal madde nedeniyle çocuğun yüzünün yandığını anlatması o patlamanın da bir saldırı olup olmadığını gündeme getirdi. Şüpheli Cihan A.’nın mikroişlemci üreten firmada üst düzey yönetici olarak çalışması da güvenlik güçlerinin şüphesini artırdı. Ailenin o patlamada çocuğun yüzüne bulaşan kimyasal maddenin, araçtaki pilden kaynaklandığını düşündükleri de öğrenildi.

Gezmeyi seven bir aile babası

Y.K.’nın yüzüne asit attığını itiraf eden Cihan A. sosyal medyadaki hesaplarında oğluna son derece düşkün bir aile babası profiline sahip. Cihan A.’nın Facebook hesabında oğlu ve eşinin yanı sıra kayınvalidesi ve kayınpederi ile de çekilmiş çok sayıda fotoğrafı bulunuyor. Profilinden eşi ve oğlu ile sık sık seyahat ettiği görülen Cihan A.’nın işiyle de ilgili pek çok paylaşımı mevcut. Çiftin oğulları adına açtıkları bir Facebook hesabı da bulunuyor. Bu profilde oğullarının adına anne ve babanın albümler oluşturduğu; Cihan A.’nın eşine hediye olarak cip aldığı görülüyor.

Develi: Odaya enişte getirdi

Develi Restoranları yönetim kurulu üyeleri Nuri Develi ile Ali Develi, saldırıya ilişkin yaptıkları açıklamada, “Hepimizin aklının almadığı bir olayın üzüntüsünü en derinden yaşadık. Suçlunun yakalanması için, üzerimize düşeni yaptık” ifadelerini kullandı. Olayı gerçekleştiren şüphelinin iddia edildiği gibi, dışarıdan elini kolunu sallayarak giren ve çocuk odasına varan bir kişi olmadığına dikkat çeken Nuri Develi, “Aksine rezervasyonu yapan, minik yavrumuzla aynı masada oturan ve minik yavrumuzu annesi ile beraber çocuk odamıza teslim eden eniştesiydi. Güvenlik kameralarımız emniyet tarafından açıklandığı gibi inceleme altındadır. Orada çalışan arkadaşlarımız bu olaya tanık olmuştu. Ama suçlunun daha rahat hareket edebilmesi için bu konuda bir açıklama yapmamıştık. O gün kameralar çalışıyordu. Biz bütün bilgisayarlarımızı emniyete teslim ettik” dedi.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+3 = ?