logo


16 Nisan 2018

AŞÇILIK EĞİTİM ÜCRETİ NE KADAR?

Neden Aşçılık?

Güzel bir kariyer ve prestijli bir iş olarak yapabileceğiniz aşçılık son zamanlarda herkes tarafından fazlasıyla merak edilmeye devam ediyor. Dünyanın en eski, en gözde ancak en zor mesleklerinden biri olan aşçılık yeni neslin gözde meslekleri arasında. Hiçbir zaman sonunun gelmeyecek olması, yaratıcılığa açık bir meslek olması, mesleği yapanların kendini geliştirebilme imkanlarının da yer alması sayesinde aşçılık hala merak ediliyor ve isteniyor. Pek çok insanın aklında nasıl aşçı olunur, aşçı olmak için neler yapmak gerekli, hangi okuldan hangi eğitimi alabilirim gibi sorular var. Bu soruların arasında en çok merak edileni ise aşçılık eğitim ücreti olarak karşımıza çıkıyor. Bir aşçı olmanın bedeli ne kadar? Sizin için bunu araştırdık.

Aşçılık Eğitimleri Ve Ücretleri

Aşçılık eğitim ücretleri, hangi alanda çalışmak istediğinize ve hangi tür eğitim almak istediğinize bağlı olarak değişiyor. Eğer ki kariyer yapmak yerine sadece hobi olarak aşçılığı tercih edecek olan bireylerdenseniz 2 ayda hobi aşçılığı kursu mevcut. Bu kurs, profesyonel mutfak akademileri tarafından veriliyor ve ücretleri 1000 ile 2000 Türk lirası arasında değişiyor. 2000 Türk Lirasından daha maliyetli olan hobi aşçılık kursları da yer alıyor ancak sektörde 2 ay için verilen eğitim bedeli bu kadar. Bazı kurumlar sertifika ücretini bu ücrete dahil etmiyor. Profesyonel anlamda eğitim alıp da aşçılık kariyerine başlamak isteyenlerin ise 15.000 TL ile 25.000 TL’yi gözden çıkarmaları gerekli. Çünkü 8 ay süren stajlı aşçılık eğitiminin genel anlamdaki bedeli bu kadar. Daha ileri seviyede aşçılık eğitimleri için 30.000 TL’ye varan rakamları da görmek mümkün. Ödeme seçenekleri kurumlar tarafından belirleniyor, taksit gibi ayrıcalıklar da mevcut. Erken kayıt avantajlarından yararlanabilmek için kursların eğitim dönemi öncesi erken kayıt fırsatlarını incelemenizde ve takip etmenizde yarar var.

En Uygun Aşçılık Eğitim Ücreti

Chef’s Table Türkiye’nin en iyi mutfak akademisi olarak birbirinden nitelikli ve başarılı eğitmenler eşliğinde son derece donanımlı aşçılık eğitimleri vermeye devam ediyor. Kurumun aşçılık eğitim ücreti ve diğer detayları hakkında bilgi almak için tıklayın: https://chefstable.com.tr/


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+3 = ?