logo


Arto’ya hapis şoku

arto-hapis1_343‘Arto’ olarak tanınan şarkıcı Harutyun Dalga hakkında, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ndeki pasaport kontrol noktasındaki polise hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Atatürk Havalimanı Pasaport Kontrol Büro Amirliği’nde görev yapmakta olan müşteki polis memuru Çoşkun Çelikten’in beyanına yer verildi. Polis memuru Çelikten ifadesinde, 29 Nisan’da pasaport kontrolü yaptığı sırada 30 numaralı kontuarda sırada bulunan Harutyun Dalga’nın sırasını beklemediği kaydedilen iddianamede, Dalga’nın “business” yolcusu olduğunu söyleyip, işlemlerini yaptırmak istemesi üzerine kendisini kontuar karşısında bulunan TGS personeline müracaat ettiği, personelin de “business” olduğunu göstermesi halinde işlemini yapacağı şeklinde şüpheliyi uyardığı belirtildi.Dalga’nın uyarı üzerine ”Ne yapmaya çalışıyorsun? Ben ünlüyüm diye mi bana bunu yapıyorsun, terbiyesiz” dediği ifade edilen iddianamede, Dalga’nın bu şekilde polis memuru Çelikten’e hakaret ettiği anlatıldı.

İddianamede yer alan Dalga’nın ifadesinde ise müşteki polis memuruna yönelik hakaret içeren cümleyi sarf etmediğini, sırayı da ihlal etmediği halde polis memurunun kendisini sırayı ihlal ettiği ithamıyla TGS bankosuna haksız olarak yönlendirme isteği karşısında bu cümleyi sarf ettiği bildirildi.
İddianamede, Harutyun Dalga’nın ”kamu görevlisine hakaret” suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

Etiketler: » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+3 = ?