logo


02 Şubat 2016

Arınç’tan bomba açıklama!

Arınç’tan bomba açıklama!

“Erdoğan’ın Dolmabahçe mutabakatından haberi vardı” çıkışı ile tepki çeken Bülent Arınç, twitter’dan bir açıklama daha yaptı.

Daha önce twitter’dan 6 sayfalık açıklama yaparak eleştirilere yanıt vermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın medyada yer alan açıklamalarını okuduğunu belirten Arınç, “Kendileriyle polemiğe girmek, tekzip etmek ve bu konuyu devam ettirmek şahsına karşı büyük bir saygısızlık olur.” ifadelerini kullandı. Bülent Arınç’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a cevaben ilk tweeti saat ’17.25′te paylaşması ise dikkat çekti.

1 2

4

ERDOĞAN AÇIKLAMASINDA NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi temaslar için bulunduğu Şili’de gazetecilere Bülent Arınç’ın CNN Türk canlı yayında kullandığı sözlerle ilgili açıklamasını şöyle değerlendirmişti: “O televizyon programını izlemedim, ama duyunca da ciddi manada üzüldüm. Konuyla ilgisi olan Yalçın Akdoğan, Efkan Âlâ, Mahir Bey (Ünal) var… Ben Dolmabahçe konusunda her üçüne de, “Onlarla aynı fotoğraf karesinde olmanız doğru olmaz. Çünkü onları muhatap almak, ciddi manada size zarar verir. Sizler hükümetsiniz, onlar hükümetin muhatabı olamaz” demiştim. Nitekim benim Başbakanlığım döneminde de gerek Beşir Bey (Atalay), gerek Sadullah Bey (Ergin) zaman zaman bazı görüşmeler yaparlardı. Görüşme Parlamento’da olurdu ve özel yapılırdı. Ne resim verilirdi ne dışarıya açıklama yapılırdı. Ama Dolmabahçe’de öyle bir şeyin yapılmış olması, karşı tarafın hadiseyi bir mutabakat gibi lanse etmeye kalkması tabii çok ciddi bir yanlış olmuştur. Dolayısıyla, bundan benim haberimin olduğunun, bunun benim müsaademle yapıldığının iddia edilmesi kesinlikle dürüst bir hareket değildir. Doğru bir hareket değildir. Kaldı ki o zat, benimle çalıştığı zaman içerisinde bunları konuşmamıştır. Parlamento’dan çıktıktan sonra kalkıp da Cumhurbaşkanı hakkında böyle bir doğru olmayan ifadeler kullanılmasını kabul etmek mümkün değildir.”

Etiketler: » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+10 = ?