logo


17 Kasım 2013

Arda’dan milli takım eleştirisi!

arda-654654Milli Takım’ın ve İspanya’nın gözde ismi Arda Turan, Kanal Türk’e çarpıcı açıklamalarda yaptı.

Milli Takım’ın ve İspanya’nın gözde ismi Arda Turan Kanal Türk’e konuştu. Türkiye A Mill Takım’ın başladığı yeni dönemden kendi kariyerine dair uzun açıklamalar yapan gözde futbolcu, bilinmeyenleri anlattı. İşte Arda Turan’ın o röportajı:

Arda yepyeni dönem ve yepyeni bir başlangiç ve milli takımımız için yeni bir başlangiç ne diyeceksin nasıl bir dönem olacak ?

“Öncelikle bu yeni hazırlık döneminin hepimize hayirli olmasini diliyoruz tabi bir üzüntümüz içimizde tabiki var dünya kupasına gidemediğimiz için. Hayatta bunlar var öğrenmemiz gereken bir sürü şey var demek ki daha fazla çalışmalıyız, daha fazla işimize konsantre olmaliyiz inşallah yeni dönem herkese hayırlı olur. Daha keyifli ülkemize daha güzel ve keyifli heycanli maçlar izlettirebiliriz diye düşünüyorum inşallah da böyle olacak böyle olabilmesi için de elimizden geleni yapacağız.”

Milli takım ikinci kez yine dünya kupasına gidemedi sen dünya kupasından mahrum kaldın, bununla ilgili neler söyleyeceksin?

“Zaten biz hep şunu söylüyoruz bizim takımımız turnuvalara gittiğinde hep renk katan oraların en önemli takımlarindan olan bir özelliğe sahibiz öyle bir yapımız var ama turnuvaya gidemeyince tabi hem kendim açisindan hem şahsim açisindan çok üzgünüm. Yani açıkçası benim kariyerim için kendim olarak çok önemli turnuvaya gidemediğimiz için üzgünüz ülkemizin hem dünya kupasinda hem avrupa şampiyonasında olmasi lazım. Turnuva takımi olmamız lazim ama tabi olmayinca bir kaç birşey söylemekten başka birşey gelmiyor elden.”

“HOCAMIZLA BİRÇOK ŞEY DEĞİŞECEK”

“Şimdi tabi ben buraya geldiğimde çok üst düzey oyuncular çok üst düzey jenerasyon vardı onlarin arasiyla onlarla bazı şeyler paylaşmak benim hayat olarak da avantajıma oldu ama şimdi tabi yıllar geçiyor çabuk jenerasyonlar değişiyor buraya gelen bir sürü genç arkadaşlarımız oluyor bende konum gereği takımin kaptanı olmak zorunda kaldım ama şöyle bir durum var ki tabiki bu bizim için onurdur. Ama arkadaşlarimizin buraya geldikleri zaman buraları en iyi şekilde değerlendirmeleri lazım milli takım her şeyin üstünde bir takımdır ve çok daha iyi konsantre olmaları gerektiğini düşünüyorum.”
“Son yıllarda milli takım birazcık daha kolay ulaşılabilir, 2-3 maçlik 4 maçlik performanslardan sonra ulaşılabilir bir yer olmaya başladı. Bu yeni dönemde hocayla beraber değişeceğini düşünüyorum ve bu konuda kendim de dahil olmak üzere arkadaşlarim da dahil herkesin kendisine çeki düzen vermesi gerektiğini düşünüyorum. Hepimizin buraya çok iyi konsantre olup buralarin kiymetini bilmeliyiz çünkü bir sene sonra belki bir kamp sonra belki 2 ay sonra buralarda olmayabiliriz.”
“Çünkü milli takım seçilmiş oyuncularin yeridir çünkü kimsenin burayla kontrati yok. O yüzden buranin gerçekten kiymetini bilmek lazim herşeyden önce ülkenin milli takımi formasini giyiyorsun ben hayatim boyunca bu bilinçle hareket ettim. Umarim bu bilinçle kendimde devam eder arkaşlarima da bunu aşılarım diye düşünüyorum.”

Peki şuan ki havayı nasıl buluyorsun? Geçmişle kıyaslayınca ?

“Şu an çok daha iyi havamız var Romanya maçindan sonra hollanda maçina bu olayi getirmemiz 55 bin 60 bin kişiyi toparlayip ülkemize umut vermemiz güzel bir tepkiydi bize yakişan bir tepkiydi. Kaybedeceksek böyle kaybetmeliydik. Ama tabi birsürü eksiğimiz vardi hollanda maçinda ki hollanda maçinin analizini yaptiğimiz zaman da birsürü gol kaçirmişiz. Yani futbolda bahanelerin arkasina siğinilmaz ama o maçin çok daha farklı yöne gideceği pozisyonlar vardı.”
“Önemli olan bizim bu tepkileri göstermemiz kolay kaybetmememiz hocamizin çok meşhur bir sözü var artik vazgeçtiğin zaman kaybedersin hiçbir zaman vazgeçmemeliyiz sonuna kadar birşeyleri kovalamaliyiz diye düşünüyorum. Yani benim açikçasi milli takım seviyesinde bir futbolcunun diğer bir futbolcuya pek söyleyebileceği birşey yoktur yani burasi en üst seviyedeki en yetenekli oyuncularin yeridir. Herkes kendi sorumluluk bilincinde en iyisini ülkesine milli takımina vermesi lazim o yüzden herkesin bu bilinçte olmasi gerektiğini düşünüyorum yani söylemlerden çok davranişlara dökmek gerekir.”


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+6 = ?