logo


Apple o hatayı doğruladı!

Apple'dan sanal gerçeklik adımıApple’ın İOS 8 ile gelen en büyük yeniliklerinden biri olan HealthKit uygulaması gecikecek…

Apple ‘ın yeni akıllı telefonlarında en büyük yenilik olarak lanse ettiği ve şirketin sağlık ve fitness alanına da girişini sağlayan HealthKit uygulaması İOS 8 gelmesine rağmen kullanılamıyor.

Gelen bilgilere göre Apple yetkilileri HeatlhKit uygulamasında bir bug tespit etti ve bu sebeple uygulamanın App Store‘dan indirilme işlemi ertelendi.

Apple yetkilisi bugun son derece hızlı bir şekilde düzeltilmesi için çalışmaların sürdüğü ve kısa zamanda uygulamaya gelecek bir güncelleme ile HealthKit uygulamasının ay sonuna kadar aktif hale geleceğini söyledi. Ertelemenin sebepleri bir fitness uygulama geliştiricisi olan Brian Mueller, Apple yetkilisi ile arasında geçen telefon konuşmasını Twitter’a yansıtmasıyla gün yüzüne çıkmış oldu.

Attığı twitlerde yetkilinin HealthKit’de bir sorun olduğunu ve yükleme için henüz hazır olmadığını söylediğini belirten Brian Mueller, yetkilinin HealthKit ‘in bu hafta kullanılamayacağını belirttiğini de twetlerine ekledi. Twitlerin hızlıca yayılmaya başlamasıyla attığı twitleri silen Brian Mueller’ın bu yönde bir direktifi Apple ‘dan mı aldığı bilinmiyor.

Bakalım İOS 8 ‘in en büyük yeniliklerinden biri olarak gösterilen HealthKit uygulamasını kullanıcılar ne zaman kullanmaya başlayacaklar. Bekleyip göreceğiz…

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+6 = ?