logo


Anzhelika, anne ve babasının hala uyuduğunu sanıyor!

ukranyalı kız çocuğu

Tatil için geldikleri Alanya’da kaldıkları evde cesetleri 3 gün sonra bulunan Ukraynalı çiftin kızı, amcasının yanına gönderilmek üzere Antalya’daki Ukrayna Konsolosluğu yetkililerine teslim edildi. Evde 3 gün boyunca hiçbir şey yiyip içmeden oyuncaklarıyla oynayan, anne ve babasının uyanmasını bekleyen 6 yaşındaki Anzhelika Samilo, ailesinin hala uyuduğunu sanıyor.

Ukraynalı Viacheslav-Maiia Samilo çiftinin cesetleriyle 3 gün aynı evde yaşayan 6 yaşındaki kızları Anzhelika, anne ve babasının hala uyuduğunu sanıyor ve kendisiyle ilgilenenlere ne zaman geleceklerini soruyor.

Tatil için geldikleri Alanya ilçesinde kaldıkları evde cesetleri 3 gün sonra bulunan çiftin küçük kızı Anzhelika, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı çocuk bakımevinde 4 gün misafir edildi. Psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarının yakından ilgilendiği Anzhelika, aynı dili konuşmasa da kısa sürede bakımevindeki arkadaşlarına uyum sağladı, onlarla oyun oynadı.

Kendisine hediye edilen oyuncak ayısını bir an olsun yanından ayırmayan küçük kız, sevecen halleri ve sempatik davranışlarıyla arkadaşları ve çalışanların sevgisini kazandı.

‘SÜREKLİ UYUYORLARDI!’

Tatil için ailesiyle geldiği Antalya’dan yalnız ayrılmak zorunda kalan küçük Anzhelika, anne ve babasının evde uyuduklarını sandığı 3 günü, AA muhabirine anlattı. Anne ve babasının sürekli uyuduğunu belirten Anzhelika Samilo, evde oyuncaklarıyla oynadığını söyledi. Acıktığını ancak yiyecek bir şey olmadığı için 3 gün aç kaldığını dile getiren Samilo, su dahi içmediğini kaydetti.

Anzhelika, annesini uyandıramayınca balkona çıkarak komşulardan yardım istediğini ifade etti. Annesi ve babasının nerede olduğu sorusu üzerine Anzhelika, “Hala uyuyorlar mı, ne zaman gelecekler?” şeklinde yanıt verdi.

‘ÇOCUK PANİK VE ENDİŞE HALİNDEYDİ’

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, Anzhelika’nın kendilerine geldiğinde panik, endişe ve korku halinde olduğunu, uzman görevliler tarafından yaş grubuna uygun birime alındığını ve ihtiyaçlarının giderildiğini söyledi. Çalışanların ve arkadaşlarının desteğiyle küçük çocuğun kısa sürede ortama uyum sağladığını aktaran Çalışkan, “Gördüğü ilgi yüzünü güldürdü, buradan memnun ayrılıyor” dedi.

Çalışkan, küçük kızın kendisine verilen hediyelerden özellikle oyuncak ayıyı sahiplendiğini anlatarak, anne ve babasının ölümünden haberdar olmadığını vurguladı.

AMCASINA GÖNDERİLDİ

Çevresine sevgi dolu gözlerle bakan Anzhelika, Ukrayna’daki amcasının yanına gönderilmek üzere Antalya’daki Ukrayna Konsolosluğu yetkililerine teslim edildi.
Küçük kız, çocuk bakımevi çalışanları tarafından uğurlandı.

Öte yandan, Viacheslav-Maiia Samilo çiftinin cenazeleri, Antalya Adli Tıp Kurumu morgunda bekletiliyor. Cenazelerin birkaç gün içinde cenaze firması aracılığıyla Ukrayna’ya gönderilmesi bekleniyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?