logo

19 Temmuz 2016

Anne Sütünün Üstün Özellikleri

annesutu-nasil-arttirilir

Anne sütünün üstün özellikleri , diğer süt ve mamalara karşı üstünlüklerini dile getirmek çok geniş ve kapsamlıdır. Herşey den önce anne sütü ücret ödemeden en ekonomik bebeğinizi besleyebileceğiniz en doğal besin kaynağıdır. Tam vücut sıcaklığındadır. Hazırlamak gerekmez, pişirme derdi yoktur ısıtma derdi yoktur ve en önemlisi bebeğiniz istediği anda verilebilir.

Anne sütü içindeki protein, karbonhidrat, yağ, mineral , amino asit vb. maddeler çocuk için en uygun miktarda olup sindirimi kolaydır. Bebeğin bağırsaklarından daha kolay emilir. Örneği anne sütündeki demir miktarı formül sütlerindekinden daha az olmasına rağmen daha fazla emilir ve anne sütü alan bebeklerde kansızlık daha az oluşmaktadır. Ayrıca anne sütü içinde sütün sindirilmesini sağlayan bazı enzimler de mevcuttur ve daha bebeğin ağzında iken anne sütü sindirilmeye başlanmaktadır.

Anne sütünün hazmedilmesi kolaydır ve ihtiva ettiği çeşitli madelerin tamamına yakını vücutta kullanılır. Bu nedenle boşaltım organları üzerine fazla yük binmemektedir.

Anne sütü içeriğinde bulunan çeşitli antikor ( mikropara karşı bağışıklık sağlayan maddeler ) ve mikrop öldürücü enzimler bebeğin hastalanma ihtimalini azaltmaktadır. Örneğin yapay beslenen bebeklerde ishal vakaları anne sütü olan bebeklere göre 12-13 kat daha az görülmektedir. Aynı şekilde solunum yolu enfeksiyonları da daha az görülmektedir. Anne sütü organların gelişimini ve faaliyetlerini düzenleyen büyüme faktörlerini içerir. Dişlerin gelişimi olsun , flor içeriği bakımından anne sütünün önemi büyüktür. Ülkemizde çoğu içme sularında yeterli flor maddesi bulunmadığı göz önünde bulundurulursa anne sütü içeriğinde bol miktarda flor içerdiğinden anne sütünün önemi daha çok belirgin hale gelmektedir. Özellikle Kolostrum ( ağız sütü) 24 saaat, anne sütü 6 saat oda ısısında kalsa bile içinde bakteri (mikrop) üremez. Buzdolabında saklandığı halde bile 5 gün içinde bakteri içeriğinden tamamen kaybolmaktadır. Anne sütünün ne kadar etkili olduğunu bu cümleden anlayabilirsiniz. Anne sütünün yapısı bebeğin o anki ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. 7 aylık doğan bir bebeğin prematüre yani gününden önce doğmuş bebek ile 8 aylık bir prematüre bebeğin ve gününde doğmuş bir bebeğin anne sütleri farklıdır. Bebek büyüdükçe sütün yapısı ihtiyaca göre değişmekte hatta emzirmeye başlandığı anla emzirmenin sonuna doğru dahi bileşimi değişmektedir. Emzirmenin sonuna doğru anne sütündeki yağ miktarı artar ve çocuğa doygunluk hissi vererek emzirmeyi bırakmasını sağlamakla beraber bu şekilde aşırı kilo alarak şişmanlamayı önlemektedir fakat mama türü beslenen bebeklerde diyabet ( şeker hastalığı ) daha çok görülmektedir. Bu yüzden bebeğinizi ilk 6 ay mutlaka anne sütü ile besleyiniz. Aksi taktirde bebeğinizde şeker hastalığı ve damar sertliği , vücudunun bağışıklıklara karşı zayıf olması kaçınılmaz olabilir.  Anne sütünün alerjen bir etkisi yoktur dolayısı ile diğer sütlere örneğin inek sütüne oranla daha azdır. Bir örnek vermek gerekirse ben 31 yaşındayım küçükken Annem bana meme ememediğim için dil altım varmış keçi sütü vermişler ve o süt benim ateşimi çıkartmış ve o gün havale geçirmişim belki özürlü kalabilirdim zamanında müdahale edilmeseydi bu yüzden daha dikkatli olunmasını sizlerden rica ederiz. Bebeğinizin bu tür sütlere alerjisi olabilir.

Emzirme olayını sadece beslenme ve çocuğun enerji ihtiyacını karşılama olarak sınırlamak doğru olmayabilir emzirme olayının psikolojik yönlerini de düşünmek gerekir.  Emme esnasında anne ve çocuk arasında gerçekleşen fiziksel temas birbirlerini benimsemelerini , çocukta yalnızlık hissinin kaybolmasını temel güven duygusunun yerleşmesini sağlamaktadir.

Sık sık emzirmek anne süt salgısının artmasına yardımcı olmaktadır. Emzirmenin anne için faydaları mevcuttur. Emziren annelerde doğum sonrası kanamaları daha çabuk kesilmektedir.  Emziren annelerde meme kanseri ve rahim kanseri riskleri minimuma indiğini söyleyebiliriz. Bebeğini emziren anneler ayrıca 4 ve 6 aylarda %100 e yakın oranda tekrar hamile kalmaya karşı korunmuş olurlar. Ancak doğumdan sonraki 4-6 ay arasında %15 oranında hamile kalma ihtimali vardır. Bu aylarda tekrar ilişki yaşanacak ise uygun bir doğum kontrol metodu kullanılmalıdır.

Özellikle ilk 6 ay anne sütünü bebeğin sağlıklı gelişimi için devam ettirmelisiniz. Bazı şüpheci anneler bebeğine sütün yetmediği konusunda şüphe duyabilir.

Anne sütünüz yetersiz geliyor olabilir annelere bir önerimiz var !

Anne sütünüz yetersiz mi geliyor? , Emzirmekte güçlük mü çekiyorsunuz ! o halde sizlere Türkiye de ilk ve tek bitkisel ve tamamen doğal olan Naturpy Milk Tea ürününü tavsiye ediyoruz. Soğuk Kış aylarında da içebileceğiniz Naturpy Emziren Anne Kış Çayı ürünümüzü de anne sütünü arttırmak için kullanabiliriz. İnternette çeşitli bilgilere erişebilirsiniz. İşte bunlardan bazıları anne sütünü nasıl arttırırım diye yazdığınızda karşınıza gelen sonuçlar arasında Rezene, Anason , Frenk Kimyonu , Ihlamur, Melisa, Papatya, Isırgan otu , Çemen otu gibi sonuçlar çıkacaktır evet doğrudur bu bitkiler anne sütünü arttırır fakat bu bitkileri belli bir dozajda kullanmazsanız faydadan çok zarar’a da uğrayabilirsiniz. Biz Optinaturel Gıd.Med.San.Tic.Ltd.Şti. olarak “ Naturpy “ Markası adı altında Marka tescilimizi alıp Anne sütünü arttıran bitki çayı olarak Naturpy milk tea ve Emziren anne kış çayı ürünümüzü ürettik . Ürünümüzü üretirken kesinlikle katkı maddesi kullanmadık dolayısı ile ürünlerimiz tamamen doğal bir üründür. Ürünlerimiz anne sütünü 24 saat içerisinde bol miktarda arttırdığı gibi Doktorlar ve Eczaneler ürünlerimizi tavsiye etmektedir. Ürünlerimizi Çeşitki Aktarcılar, Marketler, Anne Bebek Mağazaları , Botanik Ecza,  Hepsiburada, N11 , Gittigidiyor gibi dev satış mağazalarından temin edebileceğiniz gibi Naturelstore isimli Resmi Store Sayfamızdanda online olarak kapıda ödeme yada Kredi kartı ile peşin olarak ödeme imkanına sahip olabilirsiniz.

Naturpy Milk Tea ürünümüz içerisinde ; Çemen otu ( meyve ) , Keçi Sedef Otu ( çiçek ),Anason (meyve), zencefil (kök ), Nane (yaprak),Ihlamur (çiçek),Hayıt(yaprak),Rezene(Meyve),Dereotu(yaprak),Isırgan(yaprak),Frenk Kimyonu (meyve),Hint Cevizi (Muskat-meyve),Papatya (Çiçek), Melisa (yaprak) bitkileri bulunmaktadır.

Kesinlikle Renklendirici gibi katkı maddeleri içermez çünkü anne sütü tamamen doğal olmalıdır. Örneğin siz hastasınız antibiyotik içtiniz içtiğiniz antiboyotik’in etkisi bebeğinize de süt yolu ile geçmektedir maalesef bu yüzden anne sütü arttırıcı çaylar ve bitkiler tüketirken kesinlikle katkı maddesi içermeyen ürünler kullanmanızı Naturpy Ailesi olarak sizlere tavsiye ederiz. Emziren anneler doğal yollardan eğer rahatsızlıkları da varsa temin edebilirlerse daha faydalı olacaktır. Bol bol su tüketmenizi tavsiye ederiz. Naturpy Milk Tea ürününü günde 3 öğün tüketebilirsiniz hiçbir yan etkisi yoktur. Tamamen Natureldir. Son olarak cümlemi ilk 6 aydan sonra ek besin olarak yine websitemiz den temin edebileceğiniz Naturpy Bebek Tarhanası ürününü de sizlere tavsiye ederim. Tamamen doğal ve katkı maddesi + tuz içermez! Tamamen köy ortamında üretilmiş doğal bir üründür.

 

Firma İsmi ; Optinaturel İlaç Gıd.Med.San.Tic.Ltd.Şti.

İletişim ; Whatsapp Destek Hattı ; +90 555 427 7 427 Sabit Numara ; +90 312 3161763

Firma Adresi ; Örnek Mahallesi Adalı Halil Cad. No:2/B Telsizler / Altındağ – Ankara

Store Alışveriş Sayfamız ; https://www.naturelstore.com.tr

İletişim : info@Optinaturel.com.tr


Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SEN DE YORUM YAZ