logo


Ankara’da teyakkuz

CHP Genel Merkezi, Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinin yapıldığı 24 Haziran günü boyunca sabahtan itibaren teyakkuzdaydı.

180 bin sandıkta 600 bin görevlisi bulunan CHP , Anadolu Ajansı’nın seçim sonuçlarını manipüle ettiği gerekçesiyle kendi verilerini halkla paylaştığı ayrı bir adres kurdu.

Seçim güvenliğine ilişkin çalışmalar da hem genel merkezden hem de Çevre Sokak’taki bürodan olmak üzere iki koldan yürütüldü. Sandıkların açılmasıyla Erdoğan’ın oyları düşerken İnce’nin yükselişi genel merkezde toplanan partililer tarafından ‘’Başkan İnce’’ sloganlarıyla karşılandı.

Genel merkezde, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan başkanlığında, genel başkan yardımcıları Muharrem Erkek, Onursal Adıgüzel ve Tuncay Özkan’dan oluşan 4 kişilik İzleme ve Koordinasyon Merkezi kuruldu. Merkez, oyların sayımına geçişinden itibaren seçim işlemlerini izledi ve ortaya çıkan sorunlara anlık müdahale bulundu.

Öte yandan parti çevresinde de polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi alması dikkat çekti. Polisler partilileri Genel Merkez’e giriş yapmalarına izin vermeden önce detaylı şekilde aradı.

Kaynak:Cumhuriyet/İklim Öngel

Etiketler: » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+3 = ?