logo


Ankara’da polis müdahalesi

geziankaraAnkara’da Gezi Parkı eylemlerinin yıldönümünde bir grup Kızılay’da toplandı, polis eylemcilere tazyikli suyla müdahale etti.

Başkent’te Gezi’nin yıldönümü nedeniyle Kızılay Meydanı’nda toplananlara polis TOMA’larla müdahale etti.

Müdahale, eylemcilerin Kızılay Meydanı’nı trafiğe kapatması sonrası geldi.

Polis Güvenpark ve Kızılay Meydanı’nda eylemcilere izin vermiyor.

Eylemciler zaman zaman polislere havai fişek ve taş atarken polis de TOMA’lardan tazyikli su ile müdahale ediyor.

İzmir ayakta, Gezi için yürüyor

İzmir’de yaklaşık bin kişilik bir grup Basmane Meydanı’nından Gündoğdu Meydanı’na doğru yürüyüşe başladı. Adana’da polis eylemci gruba protesto ediyor.

Gezi olayları sırasında hayatını kaybedenlerin resimlerinin olduğu pankartın arkasında yürüyen grup “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” şeklinde slogan atıp hükümeti ıslıklarla protesto ediyor.

Gündoğdu’da töreni CHP milletvekilleri ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve CHP’li belediye başkanlarının da katılımı bekleniyor.

Polisin herhangi bir gerginliğe neden olmamak için Kültürpark içinde bulunduğu; olayların durumu ve gelişmelere göre Kültüpark’tan belli noktalara sevkedilecekleri öğrenildi. Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde toplanan kalabalık arasından sık sık ’Her yer Taksim her yer direniş’ sloganları atılırken, ellerinde hem Gezi olaylarında yaşamını yitirenler hem de Soma maden faciasında ölen madencileri unutmadıklarını gösteren dövizler taşıdıkları görüldü.

ADANA’DA POLİS MÜDAHALESİ

Adana’da Gezi Parkı olaylarının yıldönümü nedeniyle toplanan gruba polis müdahale ediyor.

Etiketler: » » »

Share