logo


Ankara’da 100 erkek lise öğrencisine cinsel istismar

Ankara Haymana’da bir lisede müdür S.K. 100’e yakın erkek çocuğa cinsel istismar ettiği iddiasıyla görevden uzaklaştırıldı. Skandal olay çocukların istismarcı müdürü BİMER’e şikayet etmesiyle ortaya çıktı.

Ankara Haymana’da, liseye 2014 yılında müdür olarak atanan S.K.’ya erkek öğrencilere, okul pansiyonunda cinsel istismar ve cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla soruşturma açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişlerin yürüttüğü soruşturmaya göre cinsel taciz ve cinsel istismar şikayeti ile BİMER’e başvuran öğrenci sayısı 100’e yakın olduğu öğrenildi.

Yarı yıl tatilinde başlatılan soruşturma kapsamında lisenin birçok öğretmeni sömestr tatili sürecince bilgisine baş vurulmak üzere okula çağrıldı. Bakanlık tarafından görevlendirilen müfettişler, öğretmenlerden aldıkları bilgilerin de eşliğinde geçen hafta okullar açılır açılmaz, 200 kişilik pansiyonda kalan öğrencilerin ifadelerini almak üzere okula gitti. Pazartesi günü okula giden ve okul pansiyonunda kalan erkek öğrencilerin ifadesini almakla işe başlayan müfettişlerin hâlâ soruşturmaya devam ettikleri öğrenildi. Müdür S.K., hakkındaki cinsel taciz ve cinsel istismar iddialarının ciddiyetinin anlaşılması üzerine görevden uzaklaştırıldı ve yerine geçici olarak bir müdür atandı. S.K. hakkında ise adli soruşturma açılmadığı belirtiliyor.

Kaynak:Sözcü

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+3 = ?
#

Ankara’da 100 erkek lise öğrencisine cinsel istismar” için 1 yorum

  1. Fikri Deniz : diyor ki:

    Erkek çocuklara bir tane değil 100 e yakın okulun Müdürün tarafından cinsel taciz ve istismar da bulunulmuş, bunlar için ne düşünelim, her çocuğa bir kerecikle birşey olmaz mı diyelim. Allah aşkına bazı yöneti ciler böyle düşünüyorlarsa pes yani.

    0