logo


Altındağlı Çocukların Tiyatro Keyfi Sürüyor

Sanatla iç içe olmaya devam eden Altındağlı çocuklar, Eti Çocuk Tiyatrosu ile buluştu.

Daha önce Türkiye’de 64 farklı şehir gezen Eti Çocuk Tiyatrosu’nun bu seferki adresi Ankara oldu. Altındağ Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı etkinlikte 16 gençlik merkezinden yaklaşık bin 500 çocuk yer aldı.

Altındağlı çocuklar, önce Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde, daha sonra Ulucanlar Cezaevi’nde tiyatronun tadını çıkardı. Altındağlı çocuklar, “Kral Çıplak” isimli oyunla keyifli anlar yaşadı.

Çamlık Gençlik Merkezi öğrencilerinden Damla Şahin, bu tür faaliyetlerle hayal dünyalarının geliştiğini belirtti. Altındağ Belediyesi’nin düzenlediği kültürel ve sanatsal etkinliklerin kişisel gelişimlerine katkı sağladığını ifade eden Damla, bu durumdan memnun olduklarını söyledi.

Feridun Çelik Gençlik Merkezi öğrencilerinden Burak Üstünel ise, “Altındağ Belediyesi’nin çocuklara verdiği değer ortada… Gençlik merkezleri ise sadece derslerimize katkı sağlamakla kalmıyor, genel kültürümüzün gelişmesine de yardımcı oluyor. Kültür gezileri ve sanatsal faaliyetler ilk aklıma gelenler… Ailemizin de Altındağ Belediyesi’ne olan güveni tam” dedi.

Burak kendilerine sağladığı tüm imkanlar için Altındağ Belediyesi’ne ve Başkan Tiryaki’ye teşekkür etti.

Etiketler: »

Share