logo


Altındağ Zabıtası Görev Başında

Altındağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, baharın gelmesiyle birlikte sayıları gittikçe artan seyyar satıcılara yönelik bir çalışma başlattı.

Zabıta ekipleri, Altındağ’ın hemen hemen her noktasında kayıt dışı satış yapan seyyar satıcılara müdahale etti. Bölge halkının huzurunu ve refahını bozan seyyar satıcılara, yasal işlem uygulandı. Satış faaliyetlerinden men edilen seyyar satıcıların araçları da otoparka çekildi.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, vatandaşların istek ve şikâyetlerini her zaman göz önünde bulundurduklarını söyledi. Seyyar satıcılardan duyulan rahatsızlık sonucunda çok sayıda şikâyet aldıklarını belirten Tiryaki, daha sağlıklı bir çevre oluşturmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını kaydetti. Başkan Tiryaki, seyyar satıcılara Kabahatler Kanunu’nun 32’nci maddesi kapsamında gerekli yasal işlemlerin yapıldığının da altını çizdi. Altındağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün 24 saat görev başında olduğunu hatırlatan Tiryaki, bu tür operasyonların devam edeceğini dile getirdi.

Başkan Tiryaki, “Bu operasyonlardaki amacımız, halkın huzurunu ve refahını olumsuz yönde etkileyecek unsurları ortadan kaldırmak. Vatandaşlarımızın cadde ve sokaklarda rahat yürümesini sağlamak istiyoruz. Altındağ’daki huzurlu ortamın bozulmasına kimse engel olamaz” dedi.

Etiketler: » » » »

Share