logo


‘Altın Petek’ programına Kezban isimli yarışmacı damga vurdu

'Altın Petek' programına Kezban isimli yarışmacı damga vurdu

TRT 1 ekranlarının yeni bilgi yarışması ‘Altın Petek’e katılan Kezban isimli yarışmacı ‘Uçabilme özelliğine sahip kuş hangisidir?’ sorusunda 2 joker hakkını kullanması herkesi şaşırttı.

Oyuncu Engin Hepileri’nin sunumuyla TRT1 ekranlarında yayınlanan bilgi yarışması ‘Altın Petek’in son bölümüne katılan Kezban, yöneltilen soruda 2 joker hakkını kullanmasıyla günün öne çıkan konu başlıkları arasına girdi.

Kezban’a sorulan soru ise şu şekildeydi:”Uçabilme özelliğine sahip kuş hangisidir?”
A:Devekuşu
B:Penguen
C:Kivi
D:Angut

3.soruda ‘bronz joker’ hakkını kullanan yarışmacı ilk tercihinde ‘Kivi’ yanıtını verdi. Bu yanıt yanlış çıkınca ‘Devekuşu’ ve ‘Angut’ seçenekleri arasında kaldı. Kezban: “Şimdi yandık. Penguen seçeneğini eledim. Devekuşu uçubilir mi, bilmiyorum. Angut demek istiyorum ama yanılabilirim. Acaba devekuşu mu?” ifadelerini kullandı.

Uzun süre düşündükten sonra ikinci ‘bronz joker’i de kullanan yarışmacı, tercihini ‘Angut’tan yana kullandı ve bir sonraki soruya geçme hakkı kazandı.Sonraki sorularda da bi hayli zorlanan Kezban, “Nazar boncuğu olarak nitelendiririlen Konya’daki gölümüz hangisidir?” sorusuna, ‘Meke’ yerine ‘Tuz Gölü’ yanıtını verince ödül kazanamadan yarışmadan elendi.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+2 = ?