logo


Allah’ın emri ile Sümeyye’yi babasından istedik

Allah’ın emri ile Sümeyye’yi babasından istedik

Kaleşnikofla poz veren Cumali Mol adlı IŞİD militanı, “Sümeyye’yi gördük, beğendik. Hocamız aracılığıyla haber ulaştırdık. Ancak bir cevap gelmedi” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın küçük kızı Sümeyye Erdoğan’a, talip olan ve babası Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iadeli taahhütlü mektupla başvuran IŞİD sempatizanı Berlinli 34 yaşındaki Cumali Mol, “Adam gönderdip Sümeyye’yi istettim. Yaptığım suç değil, kabul etmezlerse üzülürüm“ dedi.

SÖZCÜ’YE KONUŞTU
İnternette de niyetini açıkladıktan sonra tüm dünya basınının peşinde koştuğu Mol, SÖZCÜ ve Hamburg’dan yayın yapan Avrupa Postası’na konuştu.
Mol, “Erdoğan ailesiyle ilişkide bulunan bir Hocamız aracılığıyla önce haber ulaştırdık. Ayrıca posta yoluyla mektup yolladık. Bir cevap alamayınca internet aracılığıyla niyetimi duyurdum. Benim bu yaptığım suç değldir. Sümeyya Hanım kamuoyuna mal olmuş bir kişilk” dedi. Evlenme teklifinin kabul edilmemesi halinde üzüleceğini belirtn Mol, “Belki ondan sonra Suudi Arabistan’da bir prenses ile evlenmeyi düşünebilirim” diye konuştu.

yazı

TAYYİP ERDOĞAN GİBİ RİZELİ
Rize’de yaşayan ailesinin evlenme teklifinden haberi olup-olmadığı sorusuna ise, “Ailemin haberi vardı. Bana ‚hayal kuruyorsun‘ dediler. Her şey zaten bir hayalle başlar” derken, ailesini ve akrabalarını da, “korkaklar, siyasi emellerden uzaklar“ diye eleştirdi. Hedefsiz toplumların düşmeye mahkum olduğunu da söylemeyi ihmal etmedi.

Berlin’in Spandau İlçesi’nde yaşayan, çevresindekilerin de kendisi gibi Laz olduğunu söyleyen Mol, 15 yıl önce Berlin’de uyuşturucu ile uğraşan mafyanın saldırısına uğradığını ve kafasından darbe aldığını söyledi. Kendisinin birilerine yardım ederken dövüldüğünü belirten Mol, “O günleri yaşamasaydım, belki bugün daha farklı düşüncelerim olurdu“ dedi.

TÜRKİYE, IŞİD’E OPERASYON YAPMASIN
Kendisinin IŞİD emiri filan olmadığını savunan Mol, Türkiye’nin IŞİD’e karşı bir operasyona katılmasına üzüleceğini belirterek şöyle devam etti:
“Müslümanlar kardeştir. Birbirini öldürmelerine izin verilmemeli. Müslümanın hayatı Kâbe’den daha önemlidir. Ulema’nın IŞİD’le ilgili eleştirileri de yanlış. Ulema, Taliban hakkında da fetva vermişti. Afganistan’daki Taliban’a da ilk önce CIA ajanı demişlerdi. Yaptıkları açıklama yanlıştı. Bugün aynı şeyi IŞİD için söylemekle de yanlış yapıyorlar.”

Yanında kaleşnikof bir silahla göründüğü fotoğrafı için, “Berlin’de çekilen bir resim. Suç değil çünkü İçinde ne şarjör, ne de mermi vardır. Dekorasyon amaçlıdır. Halifesiz birlik ve kardeşlik sağlanamaz; anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.” diye konuştu.

İNTERNETTE EVLİLİK NİYETİNİ ÖYLE AÇIKLAMIŞTI
Cumali Mol adıyla açılmış ve Laz Konseyi diye tanıtımı yapılan internet sitesinde şu ifadeler yer aldı:

“Laz Konseyi’nin öncüsü, kendisine münasip görüp -Allah’tan hayır ve bereket dileyerek- Sn. Sümeyye Erdoğan hanımefendiyle evlenmeyi murad ediyor; bunu açıklamaktan imtina etmeye meyilli değildir. Kalbinden meydana çıkan aziz kararını bu şekilde ilan edebilmek, şahsı için belli ki büyük bir şereftir. Cumhurbaşkanı kızının -dünyada da ahirette de- imtiyazlı olmasını dileriz. Basın temsilcilerinin -mahremiyetimize hürmet edip- ikametgahımızdan uzak durmaları rica olunur.”

Kaynak:Sözcü

Etiketler: » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

1+3 = ?