logo


27 Mayıs 2018

Ali Koç, neden başkan adayı olduğunu açıkladı

Fenerbahçe Başkanı adayı Ali Koç, sarı-lacivertli kulüpte yapılacak seçim öncesi CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe Başkanı adayı Ali Koç, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı.

İşte Ali Koç’un açıklamalarından öne çıkanlar:

– Ailemin çoğunluğu aldığım başkanlık kararına karşı çıktı.

– Hayatımda hiçbir camiaya saygısızlık etmedim. Çünkü kendisine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapmayacaksın. Fenerbahçe’nin daha iyi yönetilmeyi hak ettiğini düşündüğüm için bu kararı verdim. Futbolda bazı değerler erozyona uğradı. Spor ülkenin marka değerine hizmet eden bir unsur. Zihniyet, yönetim ve yatırım anlamında çağın çok gerisinde kaldık. Tek derdim Fenerbahçe.

‘Değişim için Fenerbahçe lokomotif olabilir’
– Kulüpler arasında şiddet ortamı sona ermeli. Saha dışında yapıcı bir rekabet olmalı. Değişim için Fenerbahçe lokomotif olabilir.

– Passolig’in zararı yok ama desteklemiyorum.

– Fenerbahçe iyi yönetilmiyor. Günü kurtarma anlayışıyla yönetiliyor. Akıllı, rasyonel, gerçekçi adımlar atılması gerekiyor. Üç büyük kulüp iyi yönetildiği takdirde Avrupa’da önemli başarılar kazanabilir.

– Fenerbahçe’de mali tablo şeffaf değil. Fenerbahçe’nin mali geleceği ipotek altına alınmış. Fenerbahçe finansal açıdan iyi yönetilmiyor. Basketbol salonumuz ipotek edilmiş. Fenerbahçe’ye hayal vaat etmiyorum.

– Gelirleri artırıp giderleri azaltmamız lazım. Çorbada herkesin tuzu olmalı. Camiada taraftarların yapacağı şeyler de var. Fenerbahçe ile taraftarın bağı incelmeye başladı. Meblağ hibe olacak. Kulüp bir sermaye grubunun altına girmeyecek. UEFA ile görüşerek sorunları aşacağız.

“Defterleri açalım, televizyona çıkalım”

– Bu süreçte çok karalamalara maruz kaldım. İşte neden gidip Barcelona’ya sponsor oldu deniyor. Açık ortamda farklı, kapalı ortamda farklı konuşmayalım. Defterleri açalım bakalım. Çıkalım televizyona tartışalım. Bunun bir saygısızlık olmadığını düşünüyorum. Defterleri açalım ve televizyona çıkalım konusuna yanıt gelmiyor. Başkan Aziz Yıldırım’la karşılıklı tartışmaya hazırım. Hiçbir tesisleri kullanamıyoruz. Seçilirsek bir daha adaletsizlik yaşanmayacak. Yönetim bizden bilgi saklıyor. Fenerbahçeli olmayan kişiler kulübe üye yapıldı. Yaptıklarımız eleştiri, hakaret değil.

“Benim hakkımda bir suç duyurusu yapılmış”

– Ben FETÖ konusuna girmeyi hiç istemiyordum ancak Bodrum’da girmek zorunda kaldım. 101 gerçek kişi BİMER’e benim hakkımda FETÖ’cü olduğum yönünde, 3 Temmuz 2011’i benim yönettiğimi yazmış. Deli saçması diye hiç üzerinde durmadım. Sonra bazı insanlar bana geldi başkanımızın kapalı kapılar ardında bu yönde konuşmalar yaptığını söyledi ben de bunu ciddiye almaya başladım. Başkanımız çıkıp ‘Ali bizim Ali’mizdir! 3 Temmuz’da Ali dik durdu’ diyip beni korumalıydı, yapmadı. Bu beni kamçıladı, cesaretlendirdi. Milyonların benden beklentisi var. Bu çok ciddi bir olay. Aziz Yıldırım beni tanıyamamış.”

“Seçilirsem Aykut Kocaman…”

– Aykut Kocaman bir hocadan fazlasıdır. 3 Temmuz’u biz beraber yaşadık. Aykut hocanın, insanlığıyla, adamlığıyla benim kalbimde yeri farklıdır. 3 Temmuz’da birlikte neler yaşadığımızı bir biz bir de Allah bilir. Aykut hoca o dönemde takımı motive etti. Son maça kadar şampiyonluk şansımızı korudu, orada çok önemli bir liderlik gösterdi. Türkiye Kupası’nı yıllar sonra onunla aldık. UEFA’da yarı final oynadık. Aykut Kocaman bu camianın değeridir. Devam etmek çok isterdim. Bu konu hakkında bir şey söylemiyorum ama istikrara inanıyorum. Devam ederse katkılarının olacağını biliyorum ancak Fenerbahçe taraftarının da beklentisini göz ardı etmemek lazım.

– Alex’in de hepimizin gönlünde yeri farklıdır. Hataları olmuştur. Özellikle son dönemde hatalar yapmıştır ancak gidiş şekli kabul edilemez. Jübile sistemini her futbolcumuz için geliştirmeliyiz, sadece Alex için değil. Fenerbahçe’nin, sporcularıyla iyi bir şekilde ayrılması lazım. Onlar bizim bir anlamda elçimiz. Alex, şu an teknik heyette yer alamaz. Kendini bu alanda geliştirmesi lazım. Çok zeki birisi. Gelecekte olabilir.”

– Obradovic’ten Allah razı olsun. O devam etmek istediği sürece burada, bizimle olacak.” (Skorer)

Etiketler: »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+10 = ?