logo


Ali İsmail davasında karar günü!

ali-ismailEskişehir’de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz davasında bugün karar çıkması bekleniyor.

Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın, Eskişehir’deki Gezi Parkı odaklı eylemde darbedilerek hayatını kaybettiği iddiasıyla açılan davanın altıncı duruşması saat 09.30′da Kayseri’de başladı. Tutuklu polis memuru Mevlüt Saldoğan, Korkmaz Ailesi’nin karar beklediği duruşmaya böbrek taşı düşürmesini gerekçe gösterek katılmadı.
Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma, Adliye binasının zemin katındaki konferans salonunda yapılıyor. Çeşitli illerden gelen ve müdahil olmak isteyen avukatlar, salonda yerini aldı.
Tutuksuz yargılanan polisler Hüseyin Engin, Şaban Gökpınar ve Yalçın Akbulut, tutuklu sanıklardan Muhammed Vatansever, Ebubekir Harlar, Ramazan ve İsmail Koyuncu, duruşmada hazır bulundu.

AVUKATTAN ŞOK TALEP
Ali İsmail Korkmaz davasında altıncı duruşmasında sanıkların avukatı görüntülerdeki kişinin Ali İsmail Korkmaz olmadığını savundu. Avukat görüntülerin yurt dışında incelenmesini talep etti.

SANIK POLİS VE AVUKATI MAZERET BİLDİRDİ
Sanık polis memuru Mevlüt Saldoğan, üç gün önce Ankara‘da ameliyat olduğu gerekçesiyle mazeret bildirdi ve duruşmaya gelmedi. Saldoğan’ın böbrek taşı düşürdüğü için rapor aldığı öğrenildi. Aynı şekilde avukatının da Nevşehir’de başka bir mahkemede duruşması olduğu gerekçesiyle duruşmaya katılmayacağı öğrenildi.
Duruşmayı, Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel, babası Şahap ve ağabeyi Gürkan Korkmaz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP Milletvekilleri Müslim Sarı ve Şafak Pavey, HDP Milletvekili Sebahat Tuncel, Uluslararası Af Örgütü Hollanda Şubesinden gözlemci Andrea De Rujiter de izliyor.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Öte yandan, polis ekipleri, duruşma nedeniyle sabah saatlerinden itibaren adliye çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Kaldırım Caddesi, Bağdat Caddesi girişinden eski Veterinerlik Kavşağı arası, Erkilet Bulvarı, Çevreyol İstasyon Caddesi Kavşağı (Sümer Üst Geçit) ile eski Veterinerlik Kavşağı arasını gece yarısından itibaren araç trafiğine kapatan polis, 3 farklı arama noktası oluşturdu.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+8 = ?