logo


31 Ekim 2016

Aleyna Tilki’ye Türkiye’nin ardından bir darbe de Almanya’dan

fa873e1b9214b5e39fab2b721e55d4be_640x320

Son günlerin en çok konuşulan ismi olan Aleyna Tilki’ye yaşının küçüklüğünden dolayı getirilen sahne yasağı tartışmasında yeni bir gelişme yaşandı. 16 yaşındaki Tilki’ye Türkiye’nin ardından Almanya’da da yasak getirildi.

Türkiye’de sahne almasına izin verilmeyen Aleyna Tilki, bunun üzerine yurtdışında sahne aldığı haberleriyle gündeme gelmişti. Konserlerinde yanında anne ve babasının olduğunu söyleyen Tilki’nin Cumartesi akşamı Almanya’nın Stutgart şehrinde bulunan Rumors Club’da sahne alması bekleniyordu ancak genç şarkıcıya bir darbe daha geldi.

Yaşının küçük olmasından dolayı yasalara göre Almanya’da da sahne almasına izin verilmeyen Aleyna, konuyla ilgili şöyle konuştu:

‘Ben Türkiye’den buralara kadar geldim. Burada sahneye çıkmam yasal olsa da ben yine de mekanın içerisine girmeyeceğim. Çünkü halkıma sözümü tutmak istiyorum. 1 yıl 4 ay daha bekleyeceğim ama beni sevenleri de kırmamak için buralara kadar geldim. Beraber fotoğraf çektirmek, sohbet etmek için mekanın biraz gerisinde bekliyorum.’

Kaynak:Mynet Magazin/Selçuk KARAMAN

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

5+7 = ?