logo


‘Alevilik bir dinse Tayyip Erdoğan orada yok’

erdoğan

Almanya’da gurbetçilere seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Avrupa’da Ali’siz Alevilik’ten bahsediyorlar. Eğer Alevilik Hz. Ali’yi sevmek ise benden daha Alevisi olamaz. Ancak Alevilik bir dinse Tayyip Erdoğan orada yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya’nın Karlsruhe kentinde düzenlenen “Gençlik Buluşması” etkinliğinde konuştu.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:
– 31 Mayıs’a kadar Almanya genelindeki 13 konsolosluğumuzda; 7 Haziran’a kadar da gümrük kapılarında oy verebileceksiniz.
– Yurt dışında yaşayan kardeşlerimizi artık gurbetçi olark değil, yurt dışındaki gücümüz olarak görüyoruz.
– Almanya Cumhurbaşkanı’yla dün bir telefon görüşmesi yaptım. “Türkiye’nin refah düzeyinin ne denli arttığını görüyorum. Bunu Türkiye ziyaretinde de hissettim” dedi. Artık 50 yıl önceki Türkiye yok. Sizler bu yeni vatanın alperenlerisiniz.
– Bunlar sevemezler. İnsan öldürende sevgi olur mu? İnsanları katledende sevgi olur mu? Öyleyse oyuna gelmemeniz lazım.
– Onlar tek millet diyebilir mi? Tek bayrak diyebilir mi? Tek vatan diyebilir mi? Tek devlet diyebilir mi? O zaman 7 Haziran’da bunu diyemeyenlere gereken cevabı benim Almanya’daki kardeşlerim vermelidir.

YAVUZ SULTAN SELİM BİLE RAHATSIZ ETTİ
– Yavuz Sultan Selim Köprüsü bile onları rahatsız etti. Avrupa’da da Ali’siz Alevilik’ten bahsediyorlar. Eğer Alevilik Hz. Ali’yi sevmek ise benden daha Alevisi olamaz. Ancak Alevilik bir dinse Tayyip Erdoğan orada yok.
– Marmaray şu ana kadar 73 miklyon kişiyi taşımış durumda. Biz Fatih’in torunlarıyız. Dedemiz Fatih gemileri karadan yürüttü. Biz de metroyu denizin altından yürütüyoruz.
– Kurusıkı atmakla devlet yönetilmez.
– Hastanelerde rehin kalma dönemi bitti. Bu ülkedeki ölüleri bile rehin aldılar.
– Cumhurbaşkanı taraf olmaz diyorlar, doğru. Ama ben milletin tarafındayım.
– İngiltere’de seçimi kaybeden üç muhalefet lideri istifa etti. Ben hep ne diyordum. Eğer bu seçimden birinci çıkmazsak istifa edeceğim diyordum. Diğerlerini de davet ediyordum. Ama kabul etmiyorlardı. Şimdi bu seçimde de böyle bir söz veren muhalefet partisine rastlamadım. Ama bakın Sayın Başbakan birinci gelemezsem istifa derim diyor.

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+7 = ?