logo


16 Eylül 2013

Albayrak: “Aysal TFF’yi şaşırttı”

abdurrahim_albayrakGalatasaray’ın sevilen isimlerinden Abdürrahim Albayrak, Fatih Terim’in Türkiye Milli Takım’ın başına gelmesinin tek sebebinin, sarı-kırmızılıların başkanı Ünal Aysal olduğunu ifade ederek eski başkanını eleştiri yağmuruna tuttu.

Galatasaray’ın eski yöneticisi Abdürrahim Albayrak, Telegol programına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fatih Terim’in milli takım görevine gelmesi konusunda önemli ipuçları veren Albayrak, deneyimli hocanın milli takımda görev almasının, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal olduğunu ifade etti.

“AYSAL TFF’Yİ ŞAŞIRTTI”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Fatih Terim’i görüşmek için aradığında Terim’in, “Önce başkanımızdan izin almanız gerekir” dediğini ifade eden Albayrak, “Siz de büyük hedeflerimiz var diyorsunuz, buna rağmen siz görüşmeye nasıl izin veriyorsunuz? Sizce doğru mu bu? TFF’de yakın arkadaşlarım var. Ben bu işten rahatsız olduğumu ifade ettim. Çekinerek sormuşlar Ünal Aysal’a. Başkan da memnuniyetle karşılayınca onlar da şaşırmışlar. Tüm iş başkanın üzerine kalsaydı Fatih hoca da bu kadar zor durumda kalmayacaktı” ifadelerini kullandı.

“BAŞKAN NEDEN MÜSADE EDİYOR”

Fatih Terim’in milli takımın başına geçmesine izin verilmesiden memnun olmadığını ifade eden eski yönetici, “Her şeyden önce çok üzgünüm. Çok önemli bir maçımız var. Geçen sene de Real Madrid maçı önces böyle olaylar olmuştu. Maçı kazanıp taraftarımıza güzel şeyler armağan etmiştik. Futbol Federasyon G.Saray’a müracat ediyor milli takımın başına getirmek için. Neden sayın başkanımız müsade ediyor? Hem Şampiyonlar Ligi’nde oynayacaksınız, önünüzde büyük hedefler var. Siz de büyük hedeflerimiz var diyorsunuz, buna rağmen siz görüşmeye izin veriyorsunuz? Sizce doğru mu bu?” diye konuştu.

“BÖYLE MUKAVELE UZATILMAZ”

Kulübün Fatih Terim’e olan yaklaşımını eleştiren Albayrak, “Ben şahsen izin vermem. G.Saray’ın antrenörüne hayatta vermem. Bunlardan sonra 2 yıllık mukavele diyorsunuz. Hocamız dediğiniz G.Saray’ın divan üyesi. Hepimizden daha fazla Galatasaraylı. Böylelilke hocamızı yıpratmaya çalışıyorsunuz. Takımız yarın kampa girecek, biz de hocamızı hırpalıyoruz. Yazık günak. Böyle bir mukavele uzatılır mı? Alırsınız hocanızı konuşursunuz. Ondan sonra kamuoyunun önüne geçip imzalarsınız. Siz kamuoyunun önüne geçip 2 yıl uzatmak için karar verdik diyorsunuz” şeklinde konuştu.

“HOCA ETİK OLANI YAPTI”

Fatih Terim’in TFF’den teklif geldiğinde etik davrandığını belirten eski yönetici, “Bu teklif hocaya geldi. Ben başkan müsade etmeden görüşmem dedi. Ünal Aysal izin verince görüştü. Etik olanı hoca yapmıştır. Ben kendim dedim hocam benim gönlüm razı olmaz dedim. Hoca da yok zaten böyle bir şey olmaz dedi” ifadelerini kullanarak imtiyazın tamamen başkan Aysal’da olduğunu anlattı.

“5 YIL UZATALIM DEDİM, BANA KIZDILAR”

Deneyimli teknik adamla kendi görev süresi içinde 5 yıllık sözleşme uzatalım teklifi etmesi üzerine kendisine kızıldığını ifade eden Albayrak, “Camiaya zarar verecek bir şey konuşmam mümkün değil. Gönül isterdi ki başkanımız yeni dönemi kazanırken keşke hcamızı çağırıp 3 yıllık mukavele imzalasaydı. Ben hocayla 5-10 yıllık mukavele imzalayalım deyince de bana kızanlar olmuştu. Biz 3. şampiyonluğa hazırlanırken çıkan tatsızlıklara bakın” diyerek sözlerini noktaladı.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+4 = ?