logo


Akü’de Sosyal Girişimcilik ve Motivasyon Eğitimi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İşletme ve Ekonomi Topluluğu ile Girişimci Genç Liderler Derneği’nin birlikte yürüttüğü ‘Ülkem İçin Değer’ projesi kapsamında “Sosyal Girişimcilik ve Motivasyon” konulu bir eğitim programı düzenlendi.

Proje kapsamında düzenlenen eğitime Negatif gelen katılımcılardan talep edilen oyuncak ve kitaplar, Soma’daki çocuklara gönderilmek üzere teslim alındı. AKÜ Ahmet Necdet Sezer Kampüsü Prof. Dr. Sabri Bektöre Konferans Salonunda Eğitmen Bilal Zemin’in konuşmacı olarak katıldığı eğitim programı, Ülkem İçin Değer projesinin tanıtım filmi ile başladı. Ardından etkinliğin açılış konuşmasını yapan ve Manisa’nın soma ilçesinde yaşanan maden faciasına değinen Girişimci Genç Liderler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Behlül Beşen şunları söyledi:

“Öncelikle konuşmamın başında belirtmeliyim ki Manisa’nın Soma ilçesinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve sayısını dahi söylemeye cesaret edemediğim kadar kişinin vefatıyla sonuçlanan elim kazadan dolayı yayılan acı ateşini paylaştığımızı belirtmek istiyorum. Umarım söylediklerimiz ve yaptıklarımız bu kazanın acılarını arttırmayı değil aksine azaltmayı başaracaktır. Girişimci Genç Liderler Derneği tecrübeli, bilgili ve tamamen gönüllü ekibiyle beraber sadece toplum yararına çalışmayı kendisine amaç edinen bir dernektir. Yaptığımız ve yapacağımız tüm proje ve etkinlikler farkındalığı ve duyarlılığı arttırmaya yöneliktir. Bu kapsamda elini taşın altına koyan herkese teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

“İNSANLAR HER ZAMAN OLUMLU DÜŞÜNMELİ”

Eğitmen Bilal Zemin ise, sosyal girişimciliğin ne olduğuna, nasıl sosyal girişimci olunduğuna ve çkonutremizden etkilenerek aldığımız negatif ve pozitif motivasyonların nasıl değerlendirileceğini, yönlendirileceğini anlatarak katılımcıların hayata karşı tutumlarında her zaman olumlu düşünmeleri gerektiğini söyledi. Mkonutlana, Ömer Hayyam ve Said Nursi gibi kişilerin olumlu düşünce hakkındaki sözlerini de hatırlatan Zemin, olumlu düşüncenin yaygınlaştırılması yoluyla hayata geçirdiği ve ülke genelinde büyük yankı uyandırarak Türkiye’nin En Başarılı Genci seçilmesine sebep olan Skonutgi Seli Projesi’nden bahsetti. Eğitim programında çeşitli video görüntüleri, test ve deneylere de yer veren Zemin, son olarak lösemi hastası bir çocuğun hüzünlü hikâyesini şiirsel bir ses tonuyla seslendirerek salonda duygusal anlar yaşanmasına sebep oldu.

Program, eğitmen Bilal Zemin’e AKÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Karaca’nın günün anısına plaket takdim etmesiyle sona erdi.

Etiketler: »

Share