logo


Akşam oynanacak derbide büyük tehlike!

beşiktaş-taraftarBugün oynanacak Beşiktaş-Galatasaray derbisinde gözler tribünlerde olacak. Galatasaray taraftarları, Ankara’daki Gençlerbirliği maçında olduğu gibi yasak olmasına rağmen Olimpiyat Stadı’na da girebilir…

Beşiktaş ile Galatasaray bugün 19.00’da Olimpiyat Stadı’nda kozlarını paylaşacak.Bütün gözler sahada olduğu kadar tribünlerde de olacak.
Yetkililer, özellikle de Beşiktaş cephesi Galatasaray taraftarının yeni bir ‘truva operasyonu’na imza atmasından tedirgin. Son olarak bunu Ankara’da gerçekleştirmişlerdi. Gençlerbirliği maçında normalde Galatasaray taraftarı cezalıydı. Deplasman yasağı nedeniyle kendilerine tribün ayrılmamıştı.
Bugün’ün haberine göre; Gençlerbirliği’nin logosuyla Passolig kartı çıkaran, TFF logolu kartlarla da stada giriş yapan Sarı-Kırmızılılar, 10. dakikadan itibaren kale arkası tribünde toplanmış ve kendilerine konulan yasağı delmişlerdi.

TRİBÜNLERİN DOLMAMASI ETKEN
Deplasman yasağı cezası uygulandığında ve 4 büyüklerin kendi aralarında aldığı karar nedeniyle, bu maçlarda rakip takım logolu kartlara sistem otomatik olarak satış yapmıyor. Ancak herhangi bir Anadolu takımının logosuyla ve yine TFF logolu kartlara satış açık. Bir Galatasaraylı, farklı bir takım logosuyla ikinci bir kart da çıkarabiliyor. Dolayısıyla Ankara’daki gibi isteyen her Galatasaraylı, farklı bir kartla, örneğin Beşiktaş veya bir Anadolu takımı kartı çıkararak derbiye girebilir.

DEV DERBİ ‘TRUVA’YA AÇIK…
4 büyükler arasındaki yasak gereği GS logolu kartlara satış yok. Ama bunun dışındakilere ise satış açık. Yetkililer, derbide tribünlerdeki önlemleri artıracak.
Aslında e-bilet öncesi de 4 büyükler arasında yasak vardı. Fakat eski derbilerde genellikle tribünler dolduğundan, konuk takım taraftarları maça girmiş olsalar bile topluca oturamıyor ve renklerini belli edemiyorlardı. Ancak bu maçta tribünlerin dolmama ihtimali büyük ve Galatasaraylılar’ın stada girdikten sonra, tıpkı dolmayan Ankara’daki Gençlerbirliği maçında olduğu gibi boş bir alanda toplanma durumları söz konusu.

KURAL DEĞİŞTİ
Bir de şu var, eskiden seyirci yasağı sadece ev sahibi olunan maçlarda geçerliydi. Takımlar, deplasmanda mutlaka tribün buluyordu. Artık deplasmanda alınan ceza deplasmanda çekiliyor. Ankara’daki maçta Galatasaraylılar bu nedenle ‘truva’ya imza attılar. Yetkililer, aynı durumun derbide yaşanmaması için tribünlerde önlemleri artıracak.

Etiketler: » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+1 = ?