logo


AKP’yi karıştıran sergi

karikatur-670

Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu’nu da hicveden karikatürlerin yer aldığı sergi, partiyi karıştırdı.

AKP karikatüre de hoşgörü gösteremedi ve Trabzon’da yerel Taka Gazetesinin açtığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu’nu da hicveden karikatürlerin yer aldığı sergi, partiyi karıştırdı. Serginin açılışına katılan AKP’liler, partililer tarafından hedef haline getirildi.

Serginin açılışını, AKP Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, AKP Trabzon milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu ve Muhammet Balta ile AKP Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu ve Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen yaptı.

GÖRMEZ OTOSTOP YAPTI

Gazetenin Yazıişleri müdürü Harun Yavruoğlu tarafından çizilen karikatürlerden birinde, “Paralel devlet, derin devlet derken, asıl devlet yok ediliyor” ifadesi yer aldı. Bir başkasında da Türkiye haritası, karanlık bir kişi tarafından uçurumdan aşağıya itiliyor. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in eleştiriler üzerine 1 Milyon liralık Mercedes’ini iade etmesini konu alan karikatürde ise, Başkan Görmez otostop yaparken çizildi.

Serginin açılışına katılan AKP İl Başkanı Revi’ye AKP Genel Merkez yönetiminden tepkiler geldiği Revi’nin ise ” Bazı karikatürlerlerde beni de rahatsız edenler vardı ve eleştirilerimi söyledim. Karikatür bir sanattır. Eleştiriye yöneliktir” açıklaması yaptı. AKP milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu da, “Davetliydim gittim. Karikatürleri çok dikkatli incelemedim” dedi.

Kaynak: Sözcü

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+10 = ?