logo


‘AKP’ye oy verdiğim için utanıyorum’

nazli-ilicak-640x360Kızlı-erkekli öğrenci evleriyle ilgili tartışmalardan ötürü hükümeti eleştiren Nazlı Ilıcak, “AKP’ye oy da verdim ama şimdi ben utanıyorum.” dedi.

CNN Türk ekranlarında yayınlanan ‘Dört Bir Taraf’ programına konuk olan Sabah gazetesiyazarı Nazlı Ilıcak, öğrenci yurtlarıyla ilgili tartışmalara değindi.

GÜNDEME OTURDU
Üniversitelerdeki ‘Kızlı erkekli evler’ tartışması son günlerde Türkiye’nin en önemli gündem maddelerinden biri. Hükümet ve muhalefet kanadından konuyla ilgili farklı açıklamalar yapılırken, tartışma programlarında da enine boyuna tartışılıyor. CNN Türk ekranlarına konuk olan Nazlı Ilıcak, hükümeti eleştirerek bu tartışmaların AK Parti’nin imajını zedelediğini belirtti. Ilıcak “Kişilerin kaldığı özel evlere ihbar üzerine müdahale bu bir seçim yatırımı olsa dahi hoş bir şey değil. Bir yandan kendine demokrat diyeceksin, sonra da özel hayata müdahale edeceksin. Bu bir seçim yatırımı olarak düşünüldüyse daha da kötü. Kendi değerleri çerçevesinde dünya görüşleri böyle olduğu için bu durumu normal karşılıyorlar” dedi.

AKP’YE OY VERDİM, UTANIYORUM”
Bu işlemin hukuk dışı olduğunu söyleyen Ilıcak sözlerini şöyle sürdürdü: “Buradan oy gelecekse hiç gelmesin. AKP’ye oy da verdim ama şimdi ben utanıyorum.”

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+8 = ?