logo


AKP’nin seçim şarkısı belli oldu: İsyankar

AKP'nin seçim şarkısı belli oldu

AKP’nin 1 Kasım seçimlerine giderken seçim mitinglerinde kullanacağı şarkı belli oldu. Seçim şarkısı Mustafa Sandal’ın ‘İsyankar’ adlı şarkısından uyarlanacağı ve AKP’nin 13 yıldır tek başına iktidar olmasına atıfta bulunarak, yeniden iktidar vurgusu yapılacağı belirtildi.

AKP yandaşlığıyla bilinen Yenişafak’ın haberine göre; AKP’de, 12 Eylül’de yapılacak Olağan Kongre’ye özel önem veriliyor. Kongrede, genel başkan seçimi, MKYK ve MYK seçimleri yapılacak. Tüzük değişikliği de bu kongrede oylanacak. Partinin önde gelen isimleri, 50 kişilik MKYK’ya girebilmek için nabız tutuyor. Ancak kongrenin önemi sadece bunlarla sınırlı olmayacak. Başbakan Davutoğlu, kongrenin, 1 Kasım seçimlerinin de startı niteliğinde olacağını bildirdi. Bu kapsamda, partinin sloganları, söylemleri ve hedefleri, kongrede ortaya konularak, seçime kadar aralıksız çalışma yürütülecek.

“SABIRSIZ KALDIM BİR TEK AŞKINA İSYANKAR “

AKP, 7 Haziran’daki seçim şarkılarında da değişikliğe gidecek. ‘O Ses Türkiye’ yarışmasına katılan rapçı Zeo Jaweed’un rap, mehter, tasavvuf müziklerini bir arada kullanarak seçim şarkısı yapacağı belirtiliyor. Sanatçı Mustafa Sandal’ın ‘isyankar’ şarkısı da AKP’nin seçim mitinglerinde kullanılacak. Sandal ile parti yetkililerin iletişime geçtiği ve şarkıyı AKP’nin kullanmasına izin verdiği öğrenildi. Sandal’ın şarkısının nakarat bölümünde yer alan ‘İstersen dağlar dağlar yerinden oynar oynar sabırsız kaldım bir tek aşkına isyankar’ sözleri AKP’ye uyarlanacak. Şarkıda partinin 13 yıldır tek başına iktidar olmasına atıfta bulunarak, yeniden iktidar vurgusu yapacak.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

6+8 = ?