logo

02 Haziran 2015

AKP’li adayı Kadıköy’de apartmana sokmadılar, gerginlik yaşandı!

gerginlik

Kadıköy’de seçim çalışmaları kapsamında ev ziyaretleri yapan AK Parti Milletvekili Adayı Alev Dedegil ile kapısını çaldığı apartmanın sakinleri arasında gerginlik yaşandı. Olaya polis müdahale etti. Taraflar birbirinden şikayetçi olmadı.

Milletvekili Alev Dedegil ‘Demokratik haklarımızı kullanmamızı engelleyenleri ben millete şikayet ediyorum.’ dedi. Apartman sakinleri de hiçbir partiye apartmanda propoganda yaptırmadıklarını ileri sürdü.

DEDEGİL VE PARTİLİLERİ EV ZİYARETLERİ YAPIYORDU

AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı Alev Dedegil seçim çalışmaları çerçevesinde Kadıköy’de bir apartmanın kapısına geldi. Apartmandaki daireleri ziyaret etmek isteyen milletvekili Dedegil’i apartman sakinleri binaya sokmak istemedi. Bu nedenle yaşanan anlaşmazlık sertleşen tartışmaya dönüştü. Olaya polis dahil oldu. Olay yereni polis ekipleri sevkedildi. Tartışma polis geldikten sonra da sürdü ama taraflar birbirlerinden şikayetçi olmadıkları bildirdiler.
Alev Dedegil ve seçim çalışmasında ona eşlik eden partililer, planladıkları ziyaretleri yapmadan döndü.

‘MİLLETE ŞİKAYET EDİYORUM’

Basın mensuplarının sorusu üzerine Dedegil “Demokratik haklarımızı kullanmamızı engelleyenleri ben millete şikayet ediyorum. Ziyaretimizi engellemeye gayret ettiler kınıyorum. Bu ülkeye hiç yakışmıyor. Biz insan hakları özgürlükler derken bir grup zihniyetin hala bu şekilde var oluşunu anlamak mümkün değil. Ama az kaldı kampanya dönemlerinde bu tip tatsızlar olabiliyor. İnşallah hayırlısıyla tamamlayacağız” diye konuştu. Milletvekili Dedegil ve beraberindeki partililer seçim minibüsüne binerek olay yerinden ayrıldı.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?