logo


AKP’de kılıçlar çekildi!

sahin3AKP’li Şahin, Yüce Divan oylaması sırasında verilen fireleri 700 bin TL’lik saat ve Bakara’ya gösterilen tepkiler olduğunu dile getirdi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Yüce Divan oylamasında eski bakanlar Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış için AKP’nin fire vermesini 700 bin liralık saate ve Bakara Suresi’ne bağladı. Şahin, firelerle ilgili “Firelerin yolsuzlukla ilgisi yok. Tepki oylarıdır onlar. 700 bin liralık saate ve Bakara suresine tepki olaylarıdır” dedi.

“BİR SİYASETÇİ 700 BİN TL’LİK SAAT ALAMAZ”
Mehmet Ali Şahin Yüce Divan’da verilen fire ile ilgili şunları söyledi;
“Kusura bakmasın bu eski bakan arkadaşlarımız. Dobra dobra konuşuyorum. AK Parti’nin Genel Başkan vekili olarak konuşuyorum. Asgari ücretin yeni bin liraya çıktığı bir ülkede bir siyasetçi 700 bin TL’lik saat alamaz kardeşim. Bu siyasi etik açısından son derece yanlış bir davranıştır. Ben o işte sayısını bilmiyorum; 10-40 arkadaşımızın bu nedenle tepki oyu olarak bu şekilde davrandıklarını düşünüyorum.”

BAKARA SURESİ OLAYINA TEPKİ
“Diğer bir arkadaşımızın sosyal paylaşım sitesindeki bir açıklaması; bir Kur’an-ı Kerim’in suresiyle ilgili açıklamasının hala milletvekillerinin içerisinde bir sızı olduğunu biliyorum. Buna bir tepkidir. Yoksa Soruşturma Komisyonu Yüce Divan’da yargılanmayı gerektiren deliller buldu da bu arkadaşlarımız bunu göz ardı ettiler şeklinde bir anlayışla bu şekilde davrandıkları kanaatinde değilim.”

DİĞER BAKANLAR İÇİN NEDEN FİRE VERİLDİ
Mehmet Ali Şahin’in değerlendirmesine göre AKP’li vekiller Zafer Çağlayan’ın saatine, Egemen Bağış’ın ise Bakara Suresi ile ilgili sözlerine tepki gösterdi.
Ancak AKP’li vekiller eski Bakanlar Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar oylamasında da fire verdi. Firelerin “”Firelerin yolsuzlukla ilgisi yok” diyen AKP’li Şahin, Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar firelerine ilişkin ise değerlendirmede bulunmadı.

Etiketler: » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+2 = ?
#

AKP’de kılıçlar çekildi!” için 1 yorum

  1. Niko : diyor ki:

    AKP ‘de ki birlik beraberlik hiç i partide yok :)

    0