logo


AKP’de kadın kavgası

AKP’de kadın kavgası

Parti üyesi Gülten Yetiş, İl Kadın Kolları Başkanı Medihe Turgut ile Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi Çiğdem Ürper’i, “kendisine mobbing uyguladıkları” iddiasıyla savcılığa şikayet etti

AKP’de kadın kavgası1

AKP’yi karıştıran skandal, Aydın’da yaşandı. AKP üyesi olan Gülten Yetiş, parti yöneticilerinin kendisine mobbing (psikolojik şiddet, baskı) uyguladıklarını, bu yüzden işini kaybettiğini öne sürerek savcılığa başvurdu.

‘TEK MAĞDUR BEN DEĞİLİM’

AKP Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Ürper ve AKP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Medihe Turgut’tan şikayetçi oldu. Yetiş, Aydın Cumhuriyet Savcılığı’na verdiği şikayet dilekçesinde, ‘’Bu kişiler işgal ettikleri siyasi makamları ve siyasi gücü, kendilerine düşman belledikleri insanlara işkence etme aracı olarak kullanıyor. Tek mağdur ben değilim’’ dedi.
Yetiş’in savcılığa ilettiği dilekçesinde şu ifadelere yer verildi: “Çiğdem Ürper, 9 Şubat gecesi whatsapptan peş peşe 3 ayrı tehdit mesajı yazdı. Birinde İl Kadın Kolları Başkanı Mediha Turgut’un fotoğrafını göndererek, ‘Bu resme iyi bak. Onu Rabbim oraya layık gördü, oradan kaldırmaya kimsenin gücü yetmez’ yazıyordu. Diğerinde ise ‘Sen kendine gel, haddini bil. Yoksa bildiren çok olur. Damarlarımda Dadaş kanı var. Bana çayda da laf sokmuştun. Affetmem, bilesin. Havlayan köpek ısırmaz. Sen dış kapının mandalısın’ dedi. Diğerinde de ‘İnsanlarla uğraşana kadar, otur teşbih çek, belki cennete girersin’ diye yazdı’’

AKP’de kadın kavgası2

SAVCIYA DA İLETTİ

Gülten Yetiş, konuyu İl Başkanı Ömer Özmen’e ilettiğini ve ‘’Kendi meselenizi aranızda halledin’’ cevabı aldığını belirtti. Bunun üzerine Yetiş, aldığı baskı mesajlarını da savcılığa iletti.

‘ZULMÜ DURDURUN’

Yetiş ‘’Siyasi güçle eşkıyalık yapan bu kişilerle sonuna kadar mücadele edeceğim. Parti yöneticilerimiz de AKP’nin Aydın’da daha büyük zarar görmemesi için bu zulme dur demeli” dedi.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+7 = ?