logo


06 Ağustos 2014

AKP ve MHP’liler birbirlerine girdi!

kavga1Meclis’te iki gün önce MHP’liler ile AKP’liler arasında yaşanan yumruklu kavga, partilerin Sultanbeyli ilçe teşkilatlarına yansıdı.

Sultanbeyli’de MHP ilçe teşkilatı üyesi bir grup genç, AKP ilçe teşkilatı önüne siyah çelenk koymak istedi. AKP’lilerin karşı koyması üzerine kavga çıktı. Polis, kavgayı havaya ateş ederek ayırdı.

kavga2

Sultanbeyli MHP ilçe teşkilatı üyesi bir grup, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’ın Meclis’te AK Partili Milletvekilleri tarafından darp edilmesini protesto etmek için dün akşam saat 21.00 sıralarında AKP Sultanbeyli ilçe teşkilatı önüne siyah çelenk bırakmak istedi. ‘AKP Şaşırma sabrımızı taşırma’ ve ‘Kahrolsun PKK işbirlikçi AKP’ sloganları atan grup, AKP İlçe Teşkilatı önüne geldi. MHP’lilerin siyah çelenk bırakmasına AKP’liler tepki gösterdi. Karşılıklı sataşmalar bir anda kavgaya dönüştü. Kavga eden partilileri polisler havaya ateş ederek ayırabildi. Olayın büyümemesi için AKP ilçe teşkilatı önüne çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

İlçe Emniyet Müdürü Sabri Öksüz, partilileri sakinleştirmek için uzun çaba sarf etti. MHP’lilerin olay yerinden ayrılmasından sonra parti binası dışına çıkan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, partilileri sükûnete davet etti.
Bu arada kavgada hafif yaralanan 3 kişi, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+3 = ?